Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Forcat speciale ruse shpëtojnë 7-vjeçarin pas 52 ditësh i cili u rrëmbye nga një pedofil

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Një djalë i mitur në Rusi u shpëtua nga forcat speciale të policisë pas 52 ditësh që ishte rrëmbyer nga një pedofil, ndërsa kthehej nga shkolla për në shtëpi.

  7-vjeçari që dyshohej se ishte vrarë u filmua më pas ndërsa takohej me prindërit e tij që nuk e kishin humbur shpresën se ai ishte gjallë.

  Gjatë operacionit, policia vuri në pranga një 26 vjeçar, i quajtur Dmitry Kopylov, i cili dyshohet se ishte pedofil. Policia ka shfaqur dhe pamjet e aksionit në shtëpinë e të arrestuarit ku mbahej i rrëmbyer dhe djali i vogël.

  Ata ishin informuar nga Interpol nga një “rrjet i zi” në internet se djali ishte me rrëmbyesin rreth 14 milje nga shtëpia e tij në fshatin Gorki, ku ai ishte zhdukur në fund të shtatorit.

  Pasi ai u zhduk autoritetet nisën një operacion të gjerë kërkimi ku u  përfshinë policinë, ushtria dhe vullnetarët.

  Babai i djalit tha për media se ‘Ne gjithmonë besonim se do ta gjenim. Ai ishte shumë i lumtur kur pa nënën e tij.Ai e përqafoi dhe e puthi. Jemi të mbingarkuar me ndjenja. Ishte një shpërthim emocionesh dhe lehtësimi që kalvari ka mbaruar. Më në fund ai u gjet”.

  Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Recep Tayyip Erdogan ka kandiduar sërish për postin e presidentit në zgjedhjet presidenciale që pritet të mbahen më 14 majit të këtij...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Deputetët në Ugandë kanë miratuar një projekt-ligj të diskutueshëm anti-LGBTQ+, i cili do t’i bënte aktet homoseksuale të dënueshme me vdekje, duke...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Pas edhe një vizite tjetër në Washington dhe aktiviteteve të shumta diplomatike që kanë pasur në Kongres dhe Senat, përfaqësuesit politikë të...
  Të tjera
  Lajme21 Mars 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka komentuar për herë të parë dorëheqjen e Shqipe Mjekiqit nga pozita e nënkryetares...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Deputetët në Ugandë kanë miratuar një projekt-ligj të diskutueshëm anti-LGBTQ+, i cili do t’i bënte aktet homoseksuale të dënueshme me vdekje, duke...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Pas edhe një vizite tjetër në Washington dhe aktiviteteve të shumta diplomatike që kanë pasur në Kongres dhe Senat, përfaqësuesit politikë të...
  Lajme21 Mars 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, duke folur për Planin Evropian, deklaroi se asnjë kryeministër s’ka bërë kaq dëm sikur...
  Vip21 Mars 2023
  Sonte në “prime” u komentua loja e Kiarës brenda “BBVA”, ku disa prej banorëve u shprehën që ajo ka arritur deri këtu...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  5 deputetë të Kuvendit në Shqipëri do të lënë mandatin e ligjvënësit për të garuar në elektoralet e 14 majit për kryetar...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.