Bota/Rajoni

Forcat ruse morën nën kontroll fshatin Piski në Ukrainë

Forcat ruse morën nën kontroll fshatin Piski në Ukrainë
13:14 | 13 Gusht 2022

Forcat ruse dhe pro-ruse njoftuan më shumë se një javë më parë se kishin marrë kontrollin e Piskit

Forcat ruse kanë marrë kontrollin e plotë mbi fshatin Pisky në rajonin e Donetskut , njoftoi Interfax duke cituar Ministrinë ruse të Mbrojtjes.

Forcat ruse dhe pro-ruse njoftuan më shumë se një javë më parë se kishin marrë kontrollin e Pisky, kujton Reuters, transmeton Tanjug.

Ministria ruse deklaroi gjithashtu se ushtria ruse shkatërroi sistemin raketor amerikan HIMARS pranë qytetit ukrainas Kramatorsk dhe një magazinë me municion./FrontOnline/

Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…

Të tjera