×
 • Lajme
 • Lajme

  Flet Tomë Gashi: Rasti Dino Asanaj është 100% vrasje

  FrontOnline
  03 Nëntor 2019

  Avokati Tomë Gashi shprehet i sigurt se Dino Asanaj, ish-drejtor i Bordit Agjencisë Kosovare të Privatizimit, nuk ka bërë vetëvrajse, sic kishte konstatuar mjekësia ligjore, por është vrarë.

  Gashi thotë se është i bindur se Asanajn, që u gjet i vdekur në shtëpinë e tij, e kanë vrarë dhe shton se familja e ish-shefit të Bordit AKP’së, e dinë këtë.

  Në një koment që Gashi e ka bërë në një postim të gazetarit Berat Buzhala, rreth vdekjes së Asanajt, thotë se familja nuk ka guxuar të kërkojë hetim të mëtutjeshëm.

  Gashi, që është avokat i aktivistit të Vetëvendosjes, Astrit Dehari, i cili u gjet i vdekur tri vjet më parë në qendrën e paraburgimit në Prizren, thotë se familjarët e Asanajt e dijnë se kush është vrasësi i tij.

  “Rasti Dino Asanaj osht 100% Vrasje dhe familja e tij e din kete .Por nuk kan guxu me hetu ma shume. Ata e dijn pse.?Une besoi qe ata mund ta dijn edhe pse o vra, dhe ndoshta e dijn edhe urdhedhensin per vrasje. Autorizimin te une e kan ende te panenshkruar edhe pse kan qen disa her her per keshilla.! Do te “tij” nga Amerika..!!!Po

  Rasti Sopa .!”, ka shkruar Gashi në Facebook.

  Më 14 qershor të vitit 2012, Asanaj u gjet me shumë plagë të thikës në shtëpinë e tij.

  Ai nuk arriti të mbijetojë dhe vdiq pak pasi ishte dërguar i plagosur në QKUK.

  Mjekësia Ligjore nxori raport sipas të cilit thuhej se Asanaj e vrau veten, duke i shkaktuar 11 therje me thikë në trupin e tij. /Front Online/

  Comodita “pushton” Amerikën, dyshekët e saj në top 5 produktet më të shitura
  Nga Rubrika
  Lajme30 Nëntor 2023
  Qeveria e Kosovës ka marrë vendim që të shtyjë deri më 15 dhjetor ri-regjistrimin automjeteve nga targat ilegale serbe në ato RKS-Republika...
  Lajme30 Nëntor 2023
  Ekipi mjekësor nga Instituti i Mjekësisë Ligjore ka arritur në vendin e ngjarjes ku u vra njëri nga grabitësit e argjendarisë në...
  Lajme30 Nëntor 2023
  Gjykata Themelore e Gjakovës ka njoftuar se ka shpallur aktgjykim lirues ndaj Granit Elshanit, i cili akuzohej për veprat penale “Vrasja e...
  Të tjera
  Vip30 Nëntor 2023
  Banorët e shtëpisë së “Vëllait të Madh”, teksa po qëndronin në oborr, diskutonin edhe për tema të ndryshme. Ata biseduan edhe për...
  Vip30 Nëntor 2023
  Teksa po përgatisnin ushqimin, banorët e Big Brother VIP Kosova, Linda dhe Azemi po bisedonin se kush mund të dalë nesër nga...
  Vip30 Nëntor 2023
  Legjenda e telenovelës së famshme britanike ‘Brookside’ ka vdekur pesë vjet pasi u diagnostikua me kancer në prostatë. Aktori, i njohur për...
  Vip30 Nëntor 2023
  Banori i Big Brother VIP Kosova, Lumbardhi ka thumbuar Bleradon në raportin e tij me Albën. “Je shukë, prej që ke filluar...
  Ekonomi30 Nëntor 2023
  Ashtu si në tregjet ndërkombëtare, edhe në Kosovë janë rritur nevojat për modernizimin e sistemeve dhe përshtatjen e tyre me standardet ndërkombëtare....
  Lajme30 Nëntor 2023
  Policia e Kosovës ka lëshuar një komunikatë për aksionin e sotëm policor në lidhje me grabitjen e armatosur në Suharekë. Policia ka...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.