×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Flet një familjar para agjencisë Besa Trans, nuk ka informacion për personin e afërm

  FrontOnline
  23 Nëntor 2021

  Xhelal Bakiu, familjarë i Enes Bakiut, udhëtarit të autobusit të aksidentuar në Bullgari ankohet se nuk kanë informacione për gjendjen e udhëtarëve nga aksidenti tragjik, shkruan TV21. Ai para zyrave të “Besa Trans” thotë se nuk ka asnjë informacion për kushëririn e tij 41 vjeç, i cili të enjten kishte udhëtuar për Turqi.

  “Ishte ora 6 e mëngjesit, e pash lajmin në Facebook. Prej momentin qe e pamë këtë lajm dhe na shkoi mendja se e kemi kushëririn tim atje. Filluam të interesohemi, gati qe 4-5 orë nuk kemi informacione. Kërkuam numrat e “Besa Trans”. Nuk kemi informacion. Nuk na paraqiten në telefona. Nuk kemi asnjë njohuri. Si shtet si Ministri e Punëve të Jashtme duhet të na informojnë”, tha Xhelal Bakiu, familjar i Enes Bakiu 41 vjeç.

  Fillon zyrtarisht Big Brother VIP Kosova 2, mirëpritet me duartrokitje nga publiku në studio
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni20 Korrik 2024
  Policia spanjolle ka thënë të shtunën se ka arrestuar tre hakerë prorusë, të dyshuar për kryerje të sulmeve kibernetike me qëllime terroriste,...
  Bota/Rajoni20 Korrik 2024
  Politikania ukrainase e ekstremit të djathtë dhe ish-deputetja, Irina Farion vdiq në spital nga plagët e marra në atentat pasi një sulmues...
  Bota/Rajoni20 Korrik 2024
  Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) është duke bërë thirrje për luftë kundër HIV-it dhe stigmës rreth tij, pak para një konference ndërkombëtare...
  Të tjera
  Lajme20 Korrik 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ka thënë se trupi i Faton Hajrizit, të vrarë nga policia serbe duhet të kthehet...
  Lajme20 Korrik 2024
  Agim Musliu nga instituti “Octopus” ka shkruar për atë që ka ndodhur në Serbi përgjatë këtyre tre ditëve, ku një polic serb...
  Lajme20 Korrik 2024
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka vizituar Festivalin Anibar që po mbahet në komunën e Pejës. Kurti qëndroi në Galerinë e Arteve...
  Lajme20 Korrik 2024
  Faton Hajrizi intervistën e fundit televizive e kishte dhënë para 10 muajve. Në të ai kishte rrëfyer se si ishte burgosur, e...
  Lajme20 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Islandës, Bjarni Benediktsson, ku tha se ishte pikërisht Islanda, vendi që i...
  Lajme20 Korrik 2024
  Disa nga të burgosurit shqiptarë në Greqi, kanë njoftuar se kanë filluar një grevë urie. Ata thonë se këtë po e bëjnë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.