[wp-story]

Lajme

Flet Konjufca pas takimit me LDK-në, tregon detaje për temat që u pajtuan

Flet Konjufca pas takimit me LDK-në, tregon detaje për temat që u pajtuan
17:41 | 04 Nëntor 2019
Glauk Konjufca nga Lëvizja Vetëvendosje ka thënë se në takimin e së hënës është diskutuar për shëndetësinë dhe për arsimin.

Sipas tij, takimi i sotëm ka qenë “me më së shumti pajtueshmëri” mes dy partive politike.

“Sot jemi mbledhur për të biseduar enkas për shëndetësinë dhe për arsimin. Grupet tona më profesionale i shpalosën qëndrimet e secilit subjekt përkatës politik”, ka thënë ai teksa ka shtuar se janë pajtuar në shumicën e pikave për këto dy sektorë.

Ai ka thënë se janë trajtuar nga së paku dhjetë tema thelbësore për shëndetësinë e arsimin.

Konjufca ka shtuar se nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, i ka kontribuar “atmosferës së mirë të takimit për arritjen e pajtueshmërisë sonë për këto dy fusha”./ Front Online/

“Petrol Company” ul çmimet për 15 %. Ja sa kushton një litër naftë

Të tjera