[wp-story]

Lajme

Flet dëshmitari i aksidentit ku humbën jetën 4 anëtarët e një familje

Flet dëshmitari i aksidentit ku humbën jetën 4 anëtarët e një familje
20:41 | 14 Janar 2021

Katër anëtarë të një familjeje kanë vdekur sot si pasojë e një aksidenti të rëndë që ka ndodhur në Rubik, ndërsa një fëmijë ka mbetur i lënduar rëndë.

Dëshmitar në këtë ngjarje ishte edhe Gjergj Marku, i cili ka treguar në detaje se çfarë ka parë nga ky aksident.

Ai thotë se njëri nga anëtarët ka vdekur në vendin e ngjarjes, ndërsa 3 të tjerët kanë shkuar me shenja jete në spital dhe kanë ndërruar jetë aty.

Në linkun e mëposhtëm mund të shihni pamjet nga aksidenti që ka ndodhur orë më parë në Rrugën e Kombit.

Postimi i plotë pa ndërhyrje:

Aksident tragjik ne Rrugen e Kombit, me 4 te vdekur, pjesetare te nje familje nga Kosova!…(Nuk e kam zakon qe ne profilin tim te nxjer aksidentet qe ndodhin, por sonte isha vete deshmitar i ngjarjes se rende afer karburant Toma, rruges per Rubik, ku fale nje parakalimi te gabuar, u shua pothuajse totalisht nje familje nga Kosova.Po sjell kroniken:Aksidenti tragjik ndodhi në afersi te karburant TOMA, ku mjeti tip “Citroen” me të cilin udhëtonte familja Avdiaj nga Kosova është përplasur me mjetin tip kamion me drejtues shtetasin I.I.,banues në Kosovë. Nga kjo perplasje fatale kanë humbur jetën 4 personat Blerim Avdiaj, 45 vjeç, Anjeza Avdiaj 34 vjeçe dhe dy fëmijët Klejdi Koci 11 vjeç dhe Medina Avdiaj 5 vjeçe. 11-vjeçari ishte i afërm i viktimave. Ata janë dërguar në morgun e Kukësit. Një nga anëtarët ka gjetur vdekjen në vendin e ngjarjes, ndërsa 3 të tjerët kanë shkuar me shenja jete në spital dhe kanë ndërruar jetë aty.I plagosur rëndë ka mbetur edhe një fëmijë tjetër, Violeta Avdiaj 3 vjeçe, e cila është dërguar me urgjencë në Spitalin e Traumës në Tiranë. Të dy automjetet po vinin nga Kosova drejt Shqipërisë.Shkak i aksidenti dyshohet se ka qenë parakalimi i gabuar nga makina ‘Citroen’ me të cilën po udhëtonte familja nga Kosova dhe shpejtësia e lartë. Kjo ka bërë që ata të përplasen me kamionin, duke u marrë edhe jetën 4 anëtarëve të familjes dhe lënë të plagosur rëndë fëmijën e mitur.Familja ishte rezidente në Zvicër, ndërsa ishin nisur nga Kosova drejt Shqipërisë, të dyja mjetet e përfshira në aksident ishin me targa të Kosovës.

kronika:Aksident tragjik ne Rrugen e Kombit, me 4 te vdekur, pjesetare te nje familje nga Kosova!…(Nuk e kam zakon qe ne profilin tim te nxjerr aksidentet qe ndodhin, por sonte isha vete deshmitar i ngjarjes se rende afer karburant Toma, rruges per Rubik, ku fale nje parakalimi te gabuar, u shua pothuajse totalisht nje familje nga Kosova. Ndaj e sjelle dhe si nje apel per KUJDES!…Po sjell kroniken:Aksidenti tragjik ndodhi në afersi te karburant TOMA, ku mjeti tip "Citroen" me të cilin udhëtonte familja Avdiaj nga Kosova është përplasur me mjetin tip kamion me drejtues shtetasin I.I.,banues në Kosovë. Nga kjo perplasje fatale kanë humbur jetën 4 personat Blerim Avdiaj, 45 vjeç, Anjeza Avdiaj 34 vjeçe dhe dy fëmijët Klejdi Koci 11 vjeç dhe Medina Avdiaj 5 vjeçe. 11-vjeçari ishte i afërm i viktimave. Ata janë dërguar në morgun e Kukësit. Një nga anëtarët ka gjetur vdekjen në vendin e ngjarjes, ndërsa 3 të tjerët kanë shkuar me shenja jete në spital dhe kanë ndërruar jetë aty.I plagosur rëndë ka mbetur edhe një fëmijë tjetër, Violeta Avdiaj 3 vjeçe, e cila është dërguar me urgjencë në Spitalin e Traumës në Tiranë. Të dy automjetet po vinin nga Kosova drejt Shqipërisë.Shkak i aksidenti dyshohet se ka qenë parakalimi i gabuar nga makina 'Citroen' me të cilën po udhëtonte familja nga Kosova dhe shpejtësia e lartë. Kjo ka bërë që ata të përplasen me kamionin, duke u marrë edhe jetën 4 anëtarëve të familjes dhe lënë të plagosur rëndë fëmijën e mitur.Familja ishte rezidente në Zvicër, ndërsa ishin nisur nga Kosova drejt Shqipërisë, të dyja mjetet e përfshira në aksident ishin me targa të Kosovës.

Posted by Gjergj Marku on Thursday, January 14, 2021

 

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera