×
 • Lajme
 • Lajme

  Fjalimi i dikurshëm i Veselit: Ai që ka qenë luftëtar nuk mërzitet, lufta e UÇK-së ka qenë dhe mbetet e shenjtë

  FrontOnline
  24 Qershor 2020

  Sot u bë publike aktakuza e ngritur nga Specialja në drejtim të presidentit Hashim Thaçi dhe liderit të PDK-së, Kadri Veseli.

  Por nëse kthehemi prapa në kohë, e kujtojmë mirë se lideri i PDK-së, Kadri Veseli pati deklaruar hapur se nuk e ka fare problem asnjë denoncim sepse lufta e UÇK-së mbetet e shenjtë.

  “Po mos u bëni qyqar, se kërkujt s’ja nin për atë punë. Ai që ka qenë luftëtar nuk mërzitet, e din pse ka luftu. A mendoni se dikush prej neve tutet a, marre ju koftë kush mendon. Shkoni denonconi çka të doni. Prej ditës parë kam qenë në UÇK. Ku ka qenë kërkesë e kombit tim aty jam kanë.Lufta e UÇK-ës ishte dhe mbetet luftë e shenjtë. Nuk ka gjyq qe i gjykon luftëtarët e lirisë”, tha Veseli.

  Comodita nis 35 kontejnerë me dyshekë për në SHBA
  Nga Rubrika
  Lajme23 Shtator 2023
  Brenda dhjetë vitesh, ekspertet e shohin Forcën e Sigurisë së Kosovës (FSK) anëtare në NATO. Këtë e bazojnë në interesin e dyanshëm...
  Lajme23 Shtator 2023
  Ministri i Bujqësisë, Faton Peci, ka vizituar fermerin Shkrui Konxheli nga Teqeja e Lipjanit, i cili është përfitues i mbështetjes financiare me...
  Kronika23 Shtator 2023
  2 mijë e 25 gjoba trafiku janë shqiptuar në 24 orët e fundit në vendin tonë. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kanë...
  Të tjera
  Kronika23 Shtator 2023
  Është arrestuar një person në Pejë, pasi i njëjti dyshohet se ka ushtruar dhunë psiqike ndaj babait të tij. Policia ka bërë...
  Kronika23 Shtator 2023
  Është arrestuar një grua në Ferizaj, pasi e njëjta e kishte sulmuar një zyrtare policore e cila ishte duke u marrë me...
  Lajme23 Shtator 2023
  Deputeti i PDK-së, Hajdar Beqa në një intervistë për Front Online ka pranuar faktin që nuk i kanë numrat për ta rrëzuar...
  Sport23 Shtator 2023
  Sot nis java e gjashtë në Superligën e Kosovës në futboll. Këtë të shtunë në program për t’u zhvilluar janë dy ndeshje,...
  Kronika23 Shtator 2023
  Një grua ka raportuar në polici se po shantazhohet nga disa persona në rrjete sociale për publikimin e disa videove të saj...
  Kronika23 Shtator 2023
  Policia ka arrestuar një të mitur në Prishtinë, pasi dyshohet se e ka sulmuar me thikë një të mitur tjetër. Sipas viktimës,...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.