[wp-story]

Bota/Rajoni

Fituan 4 milionë euro por vazhdojnë të marrin ndihmë sociale

Fituan 4 milionë euro por vazhdojnë të marrin ndihmë sociale
17:33 | 17 Dhjetor 2019

Një baba 30-vjeçar, i papunë, dhe bashkëshortja e tij, të cilët fituan më shumë se 4 milionë euro nga faqja e basteve sportive Bet365, vazhdojnë të marrin më shumë se 3000 sterlina në muaj nga përkrahja sociale, pasi figurojnë të papunë.

30 vjeçari Thomas Roche ka blerë 5 makina, një shtëpi me gjashtë dhoma pothuajse 1 milionë euro, por pagesën e përkrahjes sociale nuk kanë menduar ta lënë.

Pagesa e lartë e përkrahjes sociale u vjen pasi dy prindërit e rinj kanë tetë fëmijë. Ata marrin 2000 sterlina në muaj për fëmijët, plus 600 sterlina për tre prej fëmijëve të cilët kanë probleme të invaliditetit, si dhe 505 sterlina të tjera për prindërit./Front Online/

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera