×
 • Sport
 • Sport

  Fitore spektakolare e Real Madridit në “Diego Armando Maradona” në një përballje me shumë raste shënimi

  FrontOnline
  03 Tetor 2023

  Real Madridi ka marrë fitore fantastike në udhëtim te Napoli me rezultat 2-1 në kuadër të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve.

  Pas 19 minutash lojë, skuadra italiane kaloi në epërsi me golin e Leo Ostigard.

  Por, Los Blancos i barazuan shifrat shumë shpejtë, duke shënuar në minutën e 27-të me anë të Vinicius Junior, që u asistua prej Jude Bellingham.

  Anglezi më pas ndryshoi rol nga asistues në golashënues, duke realizuar në minutën e 34-të me asistim e Edouard Camavinga.

  Me kaq edhe përfundoi pjesa e parë, derisa e dyta nisi edhe më furishëm.

  Napoli fitoi penallti në minutën e 54-të, pasi Nacho luajti me dorë brenda zonës, ndërsa nga pika e bardhë realizoi Piotr Zielinski për 2-2.

  Mirëpo, mysafirët nuk u dorëzuan sërish dhe ia dolën ta rikthenin epërsinë, tani falë një auto-goli nga Alex Meret (78’), por që gjitha meritat shkojnë te Federico Valverde që lëshoi një goditje të fuqishme dhe nga goditja e traverses, topi preku pjesën e pasme të portieri të Napolit për t’u futur në rrjetë.

  Real Madridi është lider i Grupit C me gjashtë pikë, Napoli dhe Braga me tri, ndërsa Union Berlini ende pa asnjë. /Telegrafi/

   

  KEDS njofton se këto vende do të mbesin pa rrymë
  Nga Rubrika
  Sport02 Dhjetor 2023
  Bayern Munich ka njoftuar shtyrjen e ndeshjes së sotme (e shtunë) ndaj Union Berlin për shkak të kushteve të rënduara atmosferike. Bavarezët...
  Sport02 Dhjetor 2023
  Sot (e shtunë) do të hidhet shorti për grupet e Kampionatit Evropian 2024 që do të mbahet në Gjermani. Përveç Gjermanisë nikoqire,...
  Sport02 Dhjetor 2023
  Sot do të luhen dy ndeshjet e para të javës së 11-të në Superligën e Kosovës në basketboll. Kjo javë hapet me...
  Të tjera
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Gjykata Themelore në Prishtinë ka ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji të dyshuarit E.B,  i cili dyshohet se therri për...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Liridona Ademaj, 33-vjeçarja që u vra mbrëmjen e 29 nëntorit, është varrosur dje në varrezat e fshatit Cërmjan. Në ceremoninë e varrimit...
  Ekonomi02 Dhjetor 2023
  Analistë politik në vend thonë se Kosova rrezikon t’i humb mbi 500 milionë euro fonde nga BE-ja nëse nuk largohen gjatë këtij...
  Bota/Rajoni02 Dhjetor 2023
  Ukraina së shpejti do të rihapë aeroportin ndërkombëtar të Kievit. Lajmi u bë me dije nga shefi i shtabit, të presidentit Volodymir...
  Sport02 Dhjetor 2023
  Sot (e shtunë) do të hidhet shorti për grupet e Kampionatit Evropian 2024 që do të mbahet në Gjermani. Përveç Gjermanisë nikoqire,...
  Vip02 Dhjetor 2023
  Mbrëmja e premte solli befasi të shumta në skenën e “Dancing With the Stars Albania”. Bukuroshja e dashur nga Kosova, Juliana Nura,...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.