×
 • Sport
 • Sport

  Fitojnë City e Barcelona, mposhtet PSG

  FrontOnline
  04 Tetor 2023

  Manchester City ka dalë fitues në momentet e fundi nga përballja me Leipzig në “Red Bull Arena”, Newcastle i ka dhënë një leksion Paris Saint Germain e Barcelona është kthyer me pikë të plota nga përballja në udhëtim me Porton. 

  Në ndeshjet e tjera të grupeve të Champions League, Lazio ka fituar nga Celtic, Borussia Dortmund dhe Milan kanë luajtur baras e poashtu edhe Crvena Zvezda – Young Boys.

  Në ndeshjen e zhvilluar në tokën gjermane që ka përfunduar 1-3, City e ka gjetur golin vetëm pas njëzet e pesë minutash kur ka shënuar Foden. Fillimi i pjesës së dytë e ka sjellë edhe golin e barazimit për Leipzig kur ka shënuar Openda. Deri në momentet e fundit ndeshja ka qenë e barabartë, por anglezët nuk kanë lejuar edhe mbylljen e asisojtë. Alvarez (84′) dhe  Doku (90+2′) kanë vulosur fitoren e Cityt.

  Newcastle e ka deklasuar kampionin francez, duke e mposhtur 4-1.

  Almiron (17′), Burn (39′),  Longstaff (50′), Schar (90+1′) kanë shënuar për skuadrën angleze, derisa golin e vetëm për francezët e ka realizuar Hernandez (56′).

  Barcelonës i ka mjaftuar goli i Torres në kohën shtesë të pjesës së parë për t’u kthyer fitues nga udhëtimi në Portugali.

  Me golat e Vecino (29′) dhe Pedro (90+6′), Lazio ka marrë fitore të rëndësishme kundër Celtic, ku golin e vetëm për vendasit e ka realizuar Furuhashi (12′).

  Në ndeshjen Borusia Dortmund  – Milan nuk ka pasur gola.

  Të enjtën në kalendar janë ndeshjet e dy ligave të tjera: Europa League dhe Conference League. /Rtk

  KEDS e KESCO, përmes aktiviteteve të shumta, i bashkohen fushatës kundër Dhunës me Bazë Gjinore
  Nga Rubrika
  Sport06 Dhjetor 2023
  Real Madrid ka vendosur një afat për të cilin Kylian Mbappe duhet t’i përgjigjet ofertës së tyre dhe ka përgatitur një opsion...
  Sport06 Dhjetor 2023
  Manchester United pret Chelsean në “Old Trafford” në kuadër të javës së 15-të të Ligës Premier. Djajtë e Kuq po kalojnë formë...
  Sport06 Dhjetor 2023
  Newcastle mund t’i bllokohet transferimi i David de Geas nga Liga Premier. Magpies duan ta transferojnë ish-portierin e Manchester United pasi numri...
  Të tjera
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, ka thënë se pavarësisht progresit në dialog siç është Marrëveshja e Brukselit dhe ajo e...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Ditë më parë kryeministri, Albin Kurti kishe deklaruar se ekzistojnë grupe sikurse ato në Banjskë të cilat po përgatiten në Serbi, për...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur për situatën në vend, me theks të veçantë për sigurinë dhe...
  Vip06 Dhjetor 2023
  Banorja e Big Brother VIP Kosova, Kaderi ka pasur një bisedë të gjatë me konkurrenten tjetër të këtij formati, Edonën. Ajo ka...
  Vip06 Dhjetor 2023
  Konkurrentja e Big Brother VIP Kosova, Alby ka zhvilluar një bisedë me Edonën dhe Kaderin, në oborrin e shtëpisë së “Vëllait të...
  Vip06 Dhjetor 2023
  Hyrja e banorit të ri në Big Brother VIP Kosova, Ardit, duket të ketë ndikuar mirë tek konkurrentja e tij, Shqipja. Në...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.