Sport

Finale angleze në Ligën e Kampionëve: Chelsea i bashkohet Cityt në Stamboll, eliminon Real Madridin

Finale angleze në Ligën e Kampionëve: Chelsea i bashkohet Cityt në Stamboll, eliminon Real Madridin
23:00 | 05 Maj 2021

Chelsea është finalisti i dytë në Ligën e Kampionëve për edicionin 2020/2021.

“Blutë” e Londrës eliminuan në gjysmëfinale 13 herë kampionin e Ligës së Kampionëve, Real Madridin me rezultat të përgjithshëm 3:1.

Chelsea në ndeshjen e dytë shënoi fitore 2:0 kundër “mbretërve” në stadiumin “Stamford Bridge”.

Timo Werner realizoi golin e parë në minutën e 28-të lehtësisht me kokë pas një kthimi të topit nga traversa.

Ndërkohë që për golin e “nokautit” u përkujdes Mount pas asistimit nga Pulisic.

Kësisoj në finalen e madhe të Stambollit takohen dy ekipet angleze, Manchester City dhe Chelsea.

Cilësi, gatim dhe shpërblim

Të tjera