[wp-story]

Lajme

Fillon takimi Osmani-Lajçak

Fillon takimi Osmani-Lajçak
18:27 | 16 Qershor 2020

Pas takimit me presidentin e vendit, emisari i BE’së, Miroslav Lajcak, ka takuar edhe kryetaren e Kuvendit, Vjosa Osmanin.

Lajcak në Kosovë ka ardhur me agjendë të qartë për rinisjen e dialogut mes Prishtinës dhe Beogradit.

Pas takimit me presidenti, Lajcak ka thënë se synon një përfundim të suksesshëm të dialogut dhe zgjidhje të të gjitha problemeve të pazgjidhura mes Kosovës dhe Serbisë.

Lajçak pas takimit me Thaçin: Presim që dialogu të fillojë shpejtë, bashkëpunojmë ngushtë me SHBA-të

Petrol Company në muajin e shenjtë të Ramazanit, dhuron pako ushqimore per familjet nevojtare në qytetin e Vitisë

Të tjera