Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Fillon takimi mes Kurtit dhe Lajçakut

  FrontOnline
  1 muaj më parë

  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe i dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, po zhvillojnë një takim në Prishtinë.

  Takimi, i cilësuar drekë pune, po zhvillohet në një restorant në kryeqytetin e Kosovës.

  Kurti po shoqërohet në takimin me emisarin evropian nga zëvendëskryeministri Besnik Bislimi.

  Vizita e Lajçakut në Prishtinë ndodh në kohën e rritjes së kërkesave nga faktori ndërkombëtar që Kosova të themelojë Asociacionin e komunave me shumicë serbe.

  Pas qëndrimit në Prishtinë, Lajçak do të udhëtojë për takime në Beograd.

   

  Nesër këto zona do të mbesin pa rrymë deri në 7 orë
  Nga Rubrika
  Lajme21 Mars 2023
  Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur pak më parë në qendër të Prishtinës. Në aksident është përfshirë një motoçikletë dhe veturë....
  Lajme21 Mars 2023
  Kuvendi i Kosovës nesër do të mbajë seancë plenare. Seanca do të fillojë në ora 12:00. Kjo, është bërë e ditur ëprmes...
  Kronika21 Mars 2023
  Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Lipjan, pasi që tek i njëjti kanë gjetur substanca narkotike. “Policia e rajonit të...
  Të tjera
  Vip21 Mars 2023
  Një “GoFundMe” është hapur në emër të banorit të “Big Brother VIP2”, Luiz Ejlli, duke shkaktuar reagime të shumta në rrjet. Për...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Ministri i Punëve të Jashtme të Rusisë, Sergey Lavrov, tha pas një bisede me homologun e tij armen, Ararat Mirzoyan, në Moskë,...
  Lajme21 Mars 2023
  Mustafë Mustafës nuk i është caktuar masa e paraburgimit. Ndërsa, vëllai i tij, Avni Mustafa do të kalojë 30 ditë në paraburgim....
  Lajme21 Mars 2023
  Ish-kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, në një intervistë për ABC News skanoi zhvillimet në Kosovë, ndërsa theksin kryesor e vuri tek takimi...
  Lajme21 Mars 2023
  Sot në orët e para të mëngjesit në pikëkalimin kufitar të Vërmicës, dogana njofton se është paraqitur automjeti me targa të Republikës...
  Lajme21 Mars 2023
  Deputeti shqiptar në Parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberi, ka thënë se Departamenti Amerikan i Shtetit në Raportin për Praktikat e të Drejtave...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.