Lajme

Fillon seanca gjyqësore ndaj Rexhep Selimit në Hagë

Fillon seanca gjyqësore ndaj Rexhep Selimit në Hagë
11:15 | 11 Nëntor 2020

Ka filluar seanca gjyqësore ndaj shefit i grupit parlamentar të LVV-së, Rexhep Selimi

Aktakuza kundër Rexhep Selimit u konfirmua më 26 tetor të këtij viti.

Ai u arrestua nga Zyra e Prokurorit të Specializuar më 5 nëntor dhe u transferua në objektin e paraburgimit të Dhomave të Specializuara të Kosovës në Hagë në të njëjtën ditë, bashkë me ish-presidentin Hashim Thaçi, dhe ish-kreun e PDK-së, Kadri Veselin.

Me rastin e Black Friday, 28 Nëntorit dhe 32 vjetorin e kompanisë, Petrol Company me çmime marramendëse në derivate dhe…

Të tjera