[wp-story]

Lajme

Fillojnë talljet: Vuçiq u maskua si grua për hyrë në Kosovë

Fillojnë talljet: Vuçiq u maskua si grua për hyrë në Kosovë
15:26 | 26 Nëntor 2020

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiq ka bërë kërkesë gjatë vikendit për të vizituar Kosovën. Por, autoritetet kosovare ia kanë refuzuar këtë kërkesë.

E pas refuzimit të kërkesës së tij, kanë filluar shakatë me presidentin serb.

Në rrjete sociale po qarkullon një foto e një gruaje të ulur në autobus, e që i ngjason Vuçiqit.

“Vuçiq maskohet si grua për t’u futur në Kosovë pa leje 😂😂”, është mbishkrimi i kësaj fotoje.

Nuk dihet nëse gruaja ngjason vërtetë me Vuçiqin apo është përdorur fotoshop.

Ndryshe, Ministria e Jashtme e Kosovës e kishte konfirmuar kërkesën e zyrës së presidentit serb, por kishte thënë se nuk do t’ja japë lejen për të vizituar Republikën e Kosovës.

Bashkë me Vuçiç, pritej që në Kosovë të mbërrinte edhe ministri i Brendshëm, Aleksandër Vulin, ish-shefi i zyrës për Kosovën Marku Gjuric dhe shefi aktual i Zyrës për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviç.

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera