Lajme

Figurat e PDK-së mblidhen në selinë qendrore, pak pasi publikohet aktakuza ndaj Thaçit e Veselit

Figurat e PDK-së mblidhen në selinë qendrore, pak pasi publikohet aktakuza ndaj Thaçit e Veselit
16:53 | 24 Qershor 2020

Pas ngritjes së aktakuzës për krime nga Prokuroria Speciale e Hagës ndaj Kadri Veselit, zyrtarë të lartë e bashkëpartiakë kanë filluar të mblidhen në selinë e PDK’së në qendër të Prishtinës.

Pak minuta pasi është bërë publike aktakuza, Enver Hoxhaj dhe Hajredin Kuqi janë parë teksa kanë arritur në selinë e partisë që drejton Veseli.

Përveç Veselit, Gjykata ka ngritur aktakuzë edhe ndaj ish-kreut të PDK’së, presidentit të vendit, Hashim Thaçi.

Të dy janë të dyshuar për përgjegjësi penale për rreth 100 vrasje.

Petrol Company hap pikën më të re në Orllat me super çmime për Black Friday: Diesel 1.51€ dhe Benzinë 1.38€

Të tjera