Gjuha:
×
 • Sport
 • Sport

  FFK-ja i shpreh ngushëllime popullit turk për humbjet e jetëve nga tërmeti

  FrontOnline
  2 muaj më parë

  Presidenti i FFK-së, Agim Ademi në emër të komunitetit të futbollit të Kosovës i ka shprehur ngushëllimet më të përzemërta presidentit të Federatës Turke të Futbollit, Mehmet Büyükekşi dhe tërë popullit turk për humbjet e njerëzve nga tërmeti i fuqishëm prej 7.4 shkallë Rihter, që goditi mëngjesin e sotëm Turqinë, përcjell FrontOnline.

  Nëpërmjet telegramit, i pari i FFK-së, ka shprehur solidarizimin e FFK-së dhe komunitetit të futbollit të Kosovës me popullin turk.

  “Në emër të Federatës së Futbollit të Kosovës dhe të gjithë komunitetit të futbollit, dëshiroj t’i përcjellë ngushëllimet tona të përzemërta popullit turk për humbjen e jetëve, shpërnguljet e familjeve dhe dëmtimet e mëdha në pronë dhe infrastrukturë. Dua të shpreh ngushëllimet dhe solidaritetin tonë më të thellë për familjet e pikëlluara të viktimave dhe të gjithë të prekurve nga kjo tragjedi. Mendimet dhe lutjet tona janë me ju dhe qytetarët tuaj të dashur!”, thuhet ndër të tjera në telegramin drejtuar kreut të Federatës turke.

  Mbi 1 mijë e 500 persona raportohet të kenë humbur jetën, ndërsa mijëra të tjerë janë lënduar./FrontOnline/

  Për Stresin, Xhuli është spiune (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Sport30 Mars 2023
  Lajmet nuk janë aspak të mira për Pep Guardiolën në prag të Manchester City-Liverpool. Dueli i zjarrtë do të zhvillohet të shtunën...
  Sport30 Mars 2023
  Trajneri i Xhudos, Driton Kuka ka numëruar arritjet e garuesve të tij në xhudo. Kuka me anë të një postimi në Facebook,...
  Sport30 Mars 2023
  Sipas mediave, Lionel Messi pret vetëm Barcelonën që të bëjë një lëvizje në këtë merkato verore. Kontrata e argjentinasit me PSG, skadon...
  Të tjera
  Lajme31 Mars 2023
  Bordi i Zyrës së Rregullatorit për Energji ka miratuar dje tarifat e reja të energjisë elektrike, që do të jenë më të...
  Lajme31 Mars 2023
  Lidhja Demokratike e Kosovës do të mbajë sot konferencë për media. Sipas njoftimit zyrtar nga kjo parti, konferenca nis në orën 12:30...
  Lajme31 Mars 2023
  11:00Lëvizja FOL prezanton gjetjet nga monitorimi i publikimit të vendimeve nga gjykatat e Kosovës për vitin 2022. Me këtë rast do të...
  Lajme31 Mars 2023
  Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se të premten do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. IHK...
  Lajme30 Mars 2023
  Bashkësia Islame e Kosovës ka njoftuar se e përkrah marshin për drejtësi të thirrur nga platforma “Liria Ka Emër”, në mbështetje të...
  Bota/Rajoni30 Mars 2023
  Turqia ka miratuar më në fund kërkesën e Finlandës për t’u bashkuar me NATO-n, duke i dhënë fund vonesave disamujore duke vazhduar...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.