×
 • Tenderët
 • Tenderët

  Festa e Vitit të Ri, presidenti Thaçi shpenzoi 1000 € për verëra cilësore (Dokument)

  FrontOnline
  02 Janar 2020

  Zyra e presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçit, ka shpenzuar rreth 1000 euro për blerjen e verërave për Festën e Vitit të Ri 2020, raporton portali
  “Front Online”.

  I pari i shtetit të Kosovës për t’u furnizuar me verëra cilësore i ka dhënë tenderin Bodrumit të Vjetër, pasi ky i fundit ka ofertuar me një çmim prej mbi 988 euro.

  Është interesante se data e hapjes së tenderëve për këtë ofertë ka qenë 18 dhjetor 2019, përderisa dy ditë më vonë është nënshkruar kontrata me kompaninë fituese.

  /Front Online/  

  Atdhe Xharavina eliminohet nga Big Brother VIP Kosova
  Nga Rubrika
  Lajme24 Nëntor 2023
  Zyrtarët e shtetit të Kosovës do t’i kenë në dispozicion një vjeçar veturat e markave “Dacia” dhe “Renault” për shfrytëzimin e të...
  Sport21 Nëntor 2023
  Skënderaj, i  drejtuar nga Fadil Nura, sapo ka nënshkruar kontratën në vlerë rreth 600 mijë euro për rregullimin e tribunave të stadiumit...
  Tenderët14 Nëntor 2023
  Koorporata Energjetike e Kosovës -KEK ka shpërblyer me tender në vlerë mbi 200 mijë euro kompaninë Rojet e Nderit për sigurimin e...
  Të tjera
  Bota/Rajoni30 Nëntor 2023
  Kryediplomati i BE-së tha se Rusia duhet të dëgjojë nga ministrat në një takim të ardhshëm të organit më të madh rajonal...
  Kronika30 Nëntor 2023
  Gjashtë raste të dhunës në familje kanë ndodhur në Kosovë brenda 24 orëve të fundit, ka raportuar Policia e Kosovës. Të cilësuara...
  Lajme30 Nëntor 2023
  I Dërguari i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak, ka zhvilluar një takim me emisarin gjerman...
  Kronika30 Nëntor 2023
  Dy të mitur janë arrestuar e pastaj janë liruar, pasi dyshohen se kanë vjedhur një televizor në shkollën fillore të mesme “Shkëndija”....
  Lajme30 Nëntor 2023
  Një javë më parë Gjykata Kushtetuese e Kosovës ka marrë vendim në favor të Qeverisë sa i përket faljes së tatimit në...
  Bota/Rajoni30 Nëntor 2023
  Një burrë 84-vjeçar nga shteti amerikan i Pensilvanisë është akuzuar për vrasjen e gruas së tij pas një debati mbi koston financiare...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.