Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Fermerit nga Dragashi i vidhen 70 dele, me blegtori ai mbante familjen

  FrontOnline
  26 Korrik 2020

  Fermerit nga Kuklibegu i Dragashit i zhduken rreth 70 copë dele në bjeshkët e Opojës. Policia thotë se rasti po hetohet, ndërsa Nesim Halimi, me blegtori mbante familjen. Delet iu zhdukën në natën e 20 korrikut kur pronari zbriti nga stanet për një rast vdekje në familje.

  Nesim Halimi nga fshati Kukligeg i Komunës së Dragashit kishte dy muaj që me delet e tij kishte dalë në bjeshkët e Opojës. Me datën 20 korrik pasi i kishte mbyllur bagëtitë në ahur, u detyrua të kthehej në shtëpi se siç tha ai, kishte rast vdekje.

  Kur u kthy të nesërmen, thotë se i mungonin 70 kokë bagëti.

  ‘Te stani i kam lënë, kur jam kthy të nesërmen s’ishin”, tregoi ai për RTK’në.

  Siç tregon ai, një gjë e tillë nuk ka ndodhur më parë në familjen e tyre. Policia është duke u marrë me këtë rast.

  Familja Halimi ruajtjen dhe kultivimin e bagëtive e kishte biznes të vetëm të familjes. Me shitjen e djathit dhe qumështit mbijetonin.

  Në këto vende nuk do të ketë rrymë për shkak të punimeve
  Nga Rubrika
  Lajme05 Qershor 2023
  Kryetari i Zveçanit nga radhët e PDK-së, Ilir Peci tha se as që e mendon tash për tash dorëheqjen. Kurse kryetari tjetër...
  Lajme05 Qershor 2023
  Mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme po shihet nga faktori ndërkombëtar si rruga e duhur për shtensionimin e situatës në Veri. Ish-kryetari i...
  Lajme05 Qershor 2023
  Sllagjana Pantoviq, është emëruar nënkryetare e komunës së Zveçanit. Kjo u konfirmua për Klankosova.tv nga kryetari i kësaj komune Ilir Peci. Pantoviq,...
  Të tjera
  Lajme05 Qershor 2023
  Deputeti i AAK-së, Besnik Tahiri thotë se duhet thënë e vërteta për veriun dhe se kryetarët atje “duhet ta kenë njëfarë legjitimiteti”....
  Lajme05 Qershor 2023
  KEDS ka njoftuar se gjatë ditëve të ardhshme do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa qytete të Kosovës. Në njoftimin...
  Lajme05 Qershor 2023
  Është mbajtur takimi i ministrave të Punëve të Jashtme të Procesit të Bashkëpunimit të Evropës Juglindore (SEECP), në Mal të Zi. I...
  Vip05 Qershor 2023
  Dy artistet e njohura shqiptare, Tayna dhe Kida, kanë bashkuar forcat për një projekt të ri muzikor. Lajmi është bërë i ditur...
  Bota/Rajoni05 Qershor 2023
  Pak para orës 15:00 të ditës së hënë, policia e Lubjanës ka marrë informacion për të shtëna armësh. Dhe sipas informacioneve të...
  Bota/Rajoni05 Qershor 2023
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensy është takuar në Kiev me sekretarin e jashtëm të Mbretërisë së Bashkuar, James Cleverly. Përmes një postimi në...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.