×
 • Lajme
 • Lajme

  Fadil Nura: Do të koordinohemi me MAPL-në për thirrjen e seancës konstituive

  FrontOnline
  18 Nëntor 2021

  Në Skenderaj do të këtë ndërrim të pushtetit pasi Fadil Nura i PDK-së mori 57.99% të votave nga qytetarët.

  Për të qeverisur për 4 vitet e ardhshme, ai ka thënë se u duhet ende koordinim me MAPL-në dhe shpejt do të caktojnë seancën.

  Për besë jo, sepse ne duhet të koordinohemi edhe me Ministrinë e Pushtetit Lokal por besoj që jemi brenda afatit kohorë”, ka thënë ai.

  Nura i pyetur nga Front Online nëse e ka përzgjedhur ekipin e drejtorëve, u shpreh se janë në fazën e vlerësimit të atyre që do të emërohen.

  Jemi në përzgjedhje, në vlerësim dhe përzgjedhje”, ka thënë ai.

  Kur do të fillojnë punën kryetarët e rinj? Flasin Bedri Hamza, Gazmend Muhaxheri, Bali Muharremaj

  KEDS njofton për punimet në rrjet, në këto vende do të ndalet rryma
  Nga Rubrika
  Lajme21 Korrik 2024
  Një aksident trafiku mes katër veturave ka ndodhur pasditen e së dielës në autostradën ‘Dr.Ibrahim Rugova’. Sipas zëdhënësit të policisë, Daut Hoxha,...
  Lajme21 Korrik 2024
  Gjatë hetimeve për shpërthimin e së dielës në afërsi të Ujmanit, Policia e Kosovës rreth orës 21:00 ka bastisur një shtëpi në...
  Lajme21 Korrik 2024
  Një zjarr ka shpërthyer afër lagjes “Marigona Residence”. Nga Brigada e Zjarrfikësve në Prishtinë thanë se është djegur një fushë aty afër....
  Të tjera
  Lajme21 Korrik 2024
  Liridona Shala, bashkëshortja e Faton Hajrizit i cili u vra nga policia serbe, pas dyshimeve për vrasjen e një efektivi në Serbi,...
  Lajme21 Korrik 2024
  Shefja e diplomacisë kosovare, Donika Gërvalla Schwarz, ka reaguar pasi presidenti amerikan , Joe Biden, ka njoftuar për tërheqjen e tij nga...
  Lajme21 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka publikuar një video nga vizita e saj Akademinë Ushtarake Mbretërore Sandhurst në Mbretërinë e Bashkuar. Osmani...
  Lajme21 Korrik 2024
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka bërë të ditur se Universiteti i Prishtinës ka shënuar me ngritjen më të madhe dhe renditjen...
  Lajme21 Korrik 2024
  Artan Hajrizi, vëllai i Faton Hajrizit që u vra nga autoritete serbe ka njoftuar se nuk do të ketë të pame lidhur...
  Lajme21 Korrik 2024
  Presidenti amerikan, Joe Biden, ka njoftuar se është tërhequr nga kandidatura për t'u rizgjedhur në krye të Shteteve të Bashkuara të Amerikës,...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.