×
 • Lajme
 • Lajme

  EULEX përforcon radhët/ Ish-kryeinspektori i AKI thotë se ky është lajm i keq për sovranitetin e Kosovës

  FrontOnline
  19 Shtator 2023

  Ish-kryeinspektori i Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë (AKI), Burim Ramadani ka thënë se misioni i EULEX-it në Kosovë do të duhej të ishte nën shqyrtim për t’u mbyllur, jo të përforcohet në vazhdimësi.

  Ramadani ka thënë se Kosova ka nevojë që të qëndrojë në shembullin e suksesit të përkrahjes ndërkombëtare, jo të një vendi ku trupat policore europiume duhet të rriten në vazhdimësi për shkak të jostabilitetit.

  “Sa më shumë EULEX, aq më pak SOVRANITET”, shkruan ai ndër të tjera.

  Postimi i plotë:

  EULEX përforcon radhët e veta, Kosova po e dobëson sovranitetin e vet

  Ky është edhe një lajm i keq për sovranitetin e Kosovës.
  Misioni i EULEX-it do të duhej të ishte nën shqyrtim për t’u mbyllur, jo të përforcohet në vazhdimësi.
  Kosova ka nevojë që të qëndrojë në shumbullin e suksesit të përkrahjes ndërkombëtare, jo të një vendi ku trupat policore europiane duhet të rriten në vazhdimësi për shkak të jostabilitetit.
  Sa më shumë EULEX, aq më pak SOVRANITET.
  #JoRepublikaeEULEX

  Artani: Stresi e Andi u gëzuan për ndarjen e Julit, s’duhet t’iu gëzohesh fatkeqësive të të tjerëve (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Lajme04 Tetor 2023
  Deputetja britanike, Alicia Kearns, ka ritheksuar faktin sesi akoma nuk ka pasoja për Beogradin edhe pas ngjarjes së 24 shtatorit, në Banjskë...
  Lajme04 Tetor 2023
  Olaf Sholz, kancelari i Gjermanisë ka folur për gjendjen në veri të Kosovës, gjatë një konference të përbashkët shtypi bashkë me kryeministrin...
  Lajme04 Tetor 2023
  Disa ditë pas përplasjes me armë, jeta ka rinisur mes autoblindave dhe forcave të shumta speciale. Banorët i shmangen çdo lloj kontakti...
  Të tjera
  Lajme04 Tetor 2023
  Ministrja e Jashtme gjermane Annalena Baerbock nesër do të vizitojë Shqipërinë ku do të takohet edhe me ministrat e jashtëm të Kosovës...
  Lajme04 Tetor 2023
  Policia dhe Dogana e Kosovës kanë parandaluar kontrabandimin me mallra. Në rrugën malore të fshatit Malinë të Maqedonisë së Veriut që lidhet...
  Sport04 Tetor 2023
  Trepça ka fituar ndaj Tindastollit në kualifikimet për FIBA Europe Cup. Mitrovicasit fituan me rezultat 69:77. Mikaile Tmusic me 22 pikë dhe...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky deklaroi se Ukraina do të bëjë gjithçka për të ruajtur mbështetjen e Shteteve të Bashkuara dhe Evropës në...
  Vip04 Tetor 2023
  Aktorja Julia Ormond e ka paditur producentin Harvey Weinstein për sulm seksual. Në padinë e ngritur të mërkurën dhe të siguruar nga...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Senati amerikan ka miratuar emërimin e James O’Brien si Ndihmës-Sekretar i Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike. O’Brien ka fituar besimin e 67...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.