Gjuha:
×
 • Sport
 • Sport

  Enrique favorit për postin e trajnerit të PSG-ja

  FrontOnline
  25 Maj 2023

  Luis Enrique është në mesin e kandidatëve të preferuar për postin e trajnerit të Paris Saint-Germainit.

  Edhe pse është në prag të fitimit të titullit të Ligue 1, duket set Christophe Galtierit do t’i tregohet dera, pasi dështoi të siguronte sukses në Ligën e Kampionëve dhe Kupën e Francës.

  Parisienët tashmë e kanë bërë një listë të ngushtë me emrat e trajnerëve potencialë që mund ta drejtojnë ekipin e tyre.

  Goal njofton se në krye të kësaj liste ndodhet ish-trajneri i Barcelonës dhe Spanjës, Luis Enrique.

  Strategu spanjoll është pa skuadër prej se u largua nga La Roja pas Kampionatit Botëror, ndërsa la qenë ndër kandidatët për drejtimin e Tottenham Hotspur. /Telegrafi/

   

  Pa rrymë deri në 8 orë, KEDS del me njoftim për nesër
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Tenistja ukrainase Elina Svitolina refuzoi të shtrëngonte duart me kundërshtaren e saj ruse pasi fitoi, Anna Blinkova një ndeshje ditën e djeshme,...
  Sport02 Qershor 2023
  Në finalen e parë FC Prishtina 01 mposhti FC Liqenin e Drenasit. FC Prishtina 01 ka shënuar fitore ndaj FC Liqenit pas...
  Sport01 Qershor 2023
  Një nga sulmuesit më të mirë në botë, Harry Kane, ka refuzuar transferimin te Bayern Munich dhe po i afrohet një transferimi...
  Të tjera
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Tre ushtarë izraelitë u vranë dhe disa të tjerë u plagosën nga një person i armatosur pranë kufirit me Egjiptin, sipas një...
  Lajme03 Qershor 2023
  Janë arrestuar dy person në Pejë, pasi dyshohet për vjedhje në një market. Në njoftimin e policisë bëhet e ditur se pas...
  Lajme03 Qershor 2023
  Kati i dytë i një shtëpie është kapluar nga zjarri, si pasojë katër persona kanë marrë lëndime trupore. Sipas policisë, ngjarja ka...
  Lajme03 Qershor 2023
  Ambasadori i Finlandës, Matti Nissinen në një intervistë ka folur për zhvillimet e fundit në vend, tensionet në veri dhe dialogun Kosovë-Serbi. Diplomati...
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Kosovari 47 vjeçar po drejtonte furgonin në mënyrë korrekte kur është goditur nga një makinë që kishte hyrë në korsinë e gabuar...
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Udhëheqësi i forcës mercenare ruse, Wagner, Yevgeny Prigozhin, ka thënë se gati të gjithë luftëtarët e tij janë larguar prej qytetit ukrainas...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.