Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Endrit Shala kërkon unitet për zgjidhjen e çështjes së të pagjeturve

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Shefi i grupit parlamentar Nisma-AKR, Endrit Shala, ka kërkuar që të gjitha subjektet politikë në Kosovë të flasin me një zë sa i përket çështjes së të pagjeturve.

  Në vazhdimin e seancës plenare, ai ka theksuar se marrëveshja e arritur më 4 shtator në Uashington është një mundësi e mirë për ta zgjidhur këtë çështje.

  “Besoj që marrëveshja në Uashington është e mirë për zgjidhjen ë kësaj çështje jashtëzakonisht të ndjeshme – të zhdukurit”.

  “Jemi të bindur se me ndihmën e SHBA-ve do të arrijnë që sa ma shpejt ta zgjidhim edhe këtë çështje”.

  “Marrëveshja e Uashingtonit ka hapur rrugë për zgjidhjen e kësaj çështje, por edhe për njohje të reja”.

  “Për temën për të cilën jemi duke folur: Të pagjeturit – unë kërkoj nga të gjithë ju, është momenti që të gjitha subjektet politike të flasim me një zë për zgjidhjen sa ma të shpejtë të kësaj çështje”.

  Punimet në rrjet, KEDS njofton se këto vende do të mbesin pa rrymë
  Nga Rubrika
  Lajme29 Mars 2023
  Deputeti i VV-së, Arbër Rexha, ka thënë se nëse Gjykata Kushtetuese e rrëzon Presidenten për shkak të ankesës së ish-deputetit të minoriteteve, Veton...
  Lajme29 Mars 2023
  Mot stabil ditëve të ardhshme dhe rritje e temperaturave.  Në fundjavë ndryshueshëm, priten edhe rrebeshe shiu me bubullima. 29.03.2023 – Mot më...
  Lajme29 Mars 2023
  Ministri i Qeverisë Kurti, Hajrulla Çeku derisa foli për aneksin e zbatimit të marrëveshjes me Serbinë, tha se edhe mund të bëhet...
  Të tjera
  Lajme29 Mars 2023
  Ish-gjyqtari i Gjykatës Kushtetuese, Kadri Kryeziu, vlerëson se gjyqtarët dhe prokurorët në Kosovë janë të nivelit evropian. Kryeziu, në Rubikon në Klan...
  Bota/Rajoni29 Mars 2023
  Një ngjarje e rëndë ndodhi pasditen e sotme në qytetin e Kavajës, ku mbetën të vdekur dy 43-vjeçarët Edmond Gosa alias Armand...
  Lajme29 Mars 2023
  Kryeministri Kurti në emisionin Debat Plus ka folur për vendimin e Gjykatës Kushtetuese pasi e shpalli të pavlefshëm Ligjin për Ndryshimin dhe...
  Sport29 Mars 2023
  I ftuar sonte në emisionin Pressing në Televizionin T7 është Ministri i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku. Ndër tjera,...
  Bota/Rajoni29 Mars 2023
  Ashtu edhe siç ishin pritshmëritë, makina e parë elektrike turke pritet të jetë një sukses i vërtetë dhe këtë e tregojnë dhe...
  Kronika29 Mars 2023
  Një 66-vjeçar është gjetur nga familjarët e tij pa shenja jete në shtëpi. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Prizren. Rastin e...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.