Gjuha:
×
 • Lajme
 • Front TV
 • Auto
 • Auto

  Emmerson kërkon lirimin e Veselit: I kam treguar prokurorit se pse duhet t’i besojë atij

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Ben Emmerson, avokat i ish-kryetarit të PDK-së, Kadri Veselit ka thënë se kishte negociatar me Zyrë e Prokurorit të Specializuar për dorëzimin vullnetar të klientit të tij në Gjykatën Speciale.

  Emmerson tha se i ka treguar në detaje prokurorit Jack Smith arsyet se pse duhet t’i besohet Veselit për pikën e dorëzimit vullnetar, raporton Gazeta Express.

  “Unë i shkruajta z. Smith duke i treguar në hollësi se pse z.Veselit duhet t’i besohet për pikën e dorëzimit vullnetar. Dhe kam kënaqësinë të them se ky proces çoi në një bashkëpunim dhe u krye shumë paraprakisht vetë aktit të arrestimit”, tha Emmerson.

  Avokati kërkon që ta mundësojë lirimin me kusht të Kadri Veselit, duke garantuar se ai do të paraqitej për procesin e shqyrtimit të akuzave ndaj tij sa herë që të ketë nevojë.

  Synimin e njëjtë për klientin e tij e ka edhe David Hooper, avokat i ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit.

  https://www.facebook.com/FrontOnlineMedia/videos/406090370563885/

  Në MINIMAX kanë filluar zbritjet finale me çmime fikse 2€, 5€, 7€, 9€
  Nga Rubrika
  Lajme31 Mars 2023
  Marrëveshja ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës e datës 23 nëntor 2022 nuk ka një afat të caktuar apo datë skadence, tha zëdhënësi ipër...
  Lajme31 Mars 2023
  Të hënën në Gjykatën Speciale do të fillojë gjyqi ndaj krerëv të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Rexhep Selimi...
  Lajme31 Mars 2023
  Diplomati i karrierës, Agron Maloku ka paditur Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD) që udhëhiqet nga Donika Gërvalla. Padia e...
  Të tjera
  Lajme31 Mars 2023
  Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, incidentet e fundit në veri ka thënë se janë tregues serioz se...
  Lajme31 Mars 2023
  Ministria e Drejtësisë në krye me ministren, Albulena Haxhiu ka rënditur sukseset e saj përgjatë dy viteve. Përmes një videoje të publikuar...
  Vip31 Mars 2023
  Këtë vit ka qenë pothuajse e pamundur mospërfshirja e personazheve të njohura në historitë e krijuara brenda Big Brother Vip. Politikanë, gazetarë,...
  Lajme31 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës Aljbin Kurti ka mbështetur Milo Gjukanoviqin para raundit të dytë të zgjedhjeve presidenciale në Mal të Zi. Kurti ka...
  Lajme31 Mars 2023
  Kuvendi i Kosovës do të bashkëpunojë me Ambasadën Zvicerane në Kosovë, e cila me anë të një projekti do t’i ndihmojë deputetët...
  Lajme31 Mars 2023
  Misioni i NATO-s në Kosovë, KFOR, ka thënë se është i gatshëm për t’u përballur me çdo lloj skenari gjatë zgjedhjeve lokale...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.