Vip

Elizabeth Harley nuk po dorëzohet për trashëgiminë prej 250 milion dollarësh

Elizabeth Harley nuk po dorëzohet për trashëgiminë prej 250 milion dollarësh
14:46 | 21 Korrik 2021

Djali i Elizabeth Harley, Damian dhe gjysmë motra e tij Kira duhej të trashëgonin para nga fondi i familjes Bing, por gjykata në Los Anxhelos pranoi apelin e gjyshit të tyre Peter Bing dhe anuloi atë vendim.

Dhe mamaja e tij e famshme, aktorja Elizabeth Harley po lufton si një “luaneshë nënë që mbron një këlysh” për t’i siguruar djalit të saj Damian (19) një pjesë të trashëgimisë familjare masive, transmeton FrontOnline.

Nëna e motrës së Damianit, Kira, e cila gjithashtu humbi trashëgiminë e saj, mbështeti Harley në një intervistë për “Sunday Time” të Londrës. Ato të dy kishin një djalë dhe një vajzë me biznesmenin amerikan Steve Bing.

Pas vdekjes së tij, babai Peter Bing trashëgoi një pasuri prej dy miliardë dollarësh, por ai nuk dëshiron ta ndajë atë me nipërit e mbesat e tij sepse ata kanë lindur jashtë martese. “Ai tha që fëmijët kishin lindur jashtë martese dhe nuk llogariteshin, dhe unë e pyeta nëse ne ende jetonim në epokën e gurit?”, tha ajo.

Nënat e zhgënjyera bashkuan forcat përsëri në vitin 2019 dhe shkuan në gjykatë me Steve për t’u siguruar që fëmijët e tyre të merrnin pjesën e merituar të pasurisë që babai i tyre ka.

Pastaj ata fituan në gjykatë dhe Steve duhej të ndërtonte një marrëdhënie me fëmijët, por, për fat të keq, ai vdiq në vitin 2020.

Pas vdekjes së djalit të tij, gjysh Peter vendosi të komplikojë përsëri jetën e nipërve të tij. “Steve sigurisht vdiq duke menduar se fëmijët e tij do të kujdeseshin, por tani ajo është kthyer. Unë e di se ai do të ishte i trishtuar nëse do ta merrte vesh”, tha aktorja në një rast./FrontOnline/

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera