Bota/Rajoni

Elbasan, 5 të infektuar të tjerë me Covid në pavionin e gjinekologjisë

Elbasan, 5 të infektuar të tjerë me Covid në pavionin e gjinekologjisë
19:59 | 08 Korrik 2020

Janë konfirmuar me koronavirus 5 raste të reja në mes të stafit mjekësor në gjinekologjinë e Elbasanit, pavion i cili u mbyll dy ditë më parë pasi 4 infermiere rezultuan pozitive me Covid.

Kujtojmë se pacientët dhe personeli i pavionit u transferuan në një tjetër ambient të spitalit, ndërsa këtë të mërkurë kanë dalë pozitivë të tjerë bluza të bardha.

Këtë të mërkurë në Shqipëri u konfirmuan 68 raste të reja Covid dhe dy persona të vdekur.

Cilësi, gatim dhe shpërblim

Të tjera