Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Ekzekutimi i taksistit në Tiranë, nis verifikimi i aktivitetit të dy djemve të tij në Itali

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Ky është 71 vjeçari, Abdullah Budlla i cili u vra me armë zjarri ditën e djeshme (3 gusht) pranë kryqëzimit të Rinasit.

  Ndërkohë ditën e sotme janë shoqëruar disa persona në lidhje me ngjarjen.

  Dyshohet se viktima u qëllua me armë nga një automjet.

  Nuk janë lënë gëzhoja në vendin e ngjarjes, duke ngritur dyshime për një atentat.

  Policia është duke verifikuar ndonjë konflikt të 71-vjeçarit ndërsa është përjashtuar pista e vrasjes për grabitje.

  Nga ana tjetër, po verifikohet aktiviteti i familjarëve dhe kryesisht dy djemve të viktimës të cilët janë në Itali, raporton Ora.

  Ndaj Budllës është shtënë të paktën 8 herë duke e lënë të vdekur në vend, ndërsa autorët janë larguar në drejtim te pa ditur.

  Budlla me profesion taksist qëndronte në automjetin e tij tip “Renault Skenic”, por një telefonatë e mbërritur në celularin e tij e ka nxjerrë në jashtë makinës duke rënë në priten e autorëve të cilët mendohet të kenë qenë dy persona.

  Të shtënat me armë janë dëgjuar nga kalimtarët dhe banorët e zonës të cilët kanë njoftuar policinë.

  Ekzekutimi i Budllës është kryer pranë një gomisterie, por për policinë është e vështirë sigurimi i pamjeve të kamerave të sigurisë pasi bizneset nuk i disponojnë.

  Petrol Company sërish troket në dyert e Shtëpisë së Pleqve për Ramazan
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Jeton Ismaili, është gazetar në Luginën e Preshevës që tash e sa vjet përcjell sektorin e e politikës. Ai ka thënë zor...
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Në Mal të Zi nesër mbahet balotazhi i zgjedhjeve presidenciale, në të cilat presidenti në detyrë, Milo Gjukanoviq përballet me një sfidë...
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Kryetari i komunës së Bujanocit, Nagip Arifi duke komentuar zhvillimet e fundit politike në Kosovë, saktësisht “ujdin” e Kosovës dhe Serbisë, bazuar...
  Të tjera
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Në Mal të Zi nesër mbahet balotazhi i zgjedhjeve presidenciale, në të cilat presidenti në detyrë, Milo Gjukanoviq përballet me një sfidë...
  Vip01 Prill 2023
  Konkurrentja e edicionit të dytë të Big Brother VIP Albania, Olta Gixhari, ka vendosur që sonte të lërë lojën. Ajo ka deklaruar...
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Kryetari i komunës së Bujanocit, Nagip Arifi duke komentuar zhvillimet e fundit politike në Kosovë, saktësisht “ujdin” e Kosovës dhe Serbisë, bazuar...
  Lajme01 Prill 2023
  Profesori në Universitetin John Hopkins, Edward Joseph ka thënë se në rast të dështimit të marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, do të...
  Vip01 Prill 2023
  Arbana Osmani e nisi mbrëmjen e sotme spektaklin e “Big Brother VIP” duke njoftuar se të gjithë banorët, përpos njërës, kanë vendosur...
  Vip01 Prill 2023
  Sot banorët janë sfiduar për të zgjedhur nëse është e vërtetë apo jo, informatat jashtë “BBVA”. Njëra nga to ishte se Kevin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.