×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Eksplodime të sërishme në caqet nukleare të Iranit

  FrontOnline
  19 Korrik 2020

  Një central bërthamor në Iran është goditur nga një eksplodim të dielën, ka raportuar agjencia zyrtare e këtij shteti. Nuk ka pasur të vdekur ose të lënduar në këtë incident.

  Një ish-zyrtar ka thënë se incidenti mund të jetë përpjekje për të sabotuar punën në këtë central, i cili ka qenë i përfshirë në aktivitete të cilat shkelin marrëveshjet nukleare ndërkombëtare, raporton The Independent.

  Që nga fundi i qershorit në Iran kanë ndodhur disa eksplodime dhe zjarre nëpër ndërtesat ushtarake, nukleare dhe industriale, transmeton KOHA.

  Më 26 qershor pati shpërthim në një bazë ushtarake ku zhvillohen armët në lindje të Teheranit. Incidentet tjera të raportuara nga agjencitë iraniane të lajmeve përfshinë zjarrin në një kompleks industrial ku mbahen tankerët me gaz, një tjetër shpërthim në një fabrikë të petro-kimikateve dhe një eksplodim në Teheran, ku humbën jetën dy persona.

  Punimet në rrjet, KEDS njofton se në këto vende s’do të ketë rrymë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni02 Dhjetor 2023
  Një 84-vjeçar humbi jetën, dy persona u plagosën dhe shtëpia u shkatërrua nga një shpërthim që ndodhi në një shtëpi në kryeqytetin...
  Bota/Rajoni02 Dhjetor 2023
  Fluturimet në aeroportin e dytë më të madh të Gjermanisë janë anuluar deri në mesditë. Dëbora e madhe përmbyti kryeqytetin e Bavarisë...
  Bota/Rajoni02 Dhjetor 2023
  Ukraina së shpejti do të rihapë aeroportin ndërkombëtar të Kievit. Lajmi u bë me dije nga shefi i shtabit, të presidentit Volodymir...
  Të tjera
  Bota/Rajoni02 Dhjetor 2023
  Ukraina së shpejti do të rihapë aeroportin ndërkombëtar të Kievit. Lajmi u bë me dije nga shefi i shtabit, të presidentit Volodymir...
  Sport02 Dhjetor 2023
  Sot (e shtunë) do të hidhet shorti për grupet e Kampionatit Evropian 2024 që do të mbahet në Gjermani. Përveç Gjermanisë nikoqire,...
  Vip02 Dhjetor 2023
  Mbrëmja e premte solli befasi të shumta në skenën e “Dancing With the Stars Albania”. Bukuroshja e dashur nga Kosova, Juliana Nura,...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, e ka kujtuar ish-presidentin historik Ibrahim Rugova, me rastin e ditëlindjes së tij. “Sot e kujtojmë ditëlindjen...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Njëjtë si Selatin Kaçaniku, mendon edhe ekonomisti Imer Raci. Ai në një prononcim thotë se parat false destabilizojnë tregun e dëmtojnë ekonominë....
  Bota/Rajoni02 Dhjetor 2023
  Vullkani Etna, më aktivi në Europë ka shpërthyer sërish. Në videot e publikuara në rrjete sociale, duken pamjet spektatolare të rrjedhjes së...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.