[wp-story]

Lajme

Ekskluzive: Të enjten mblidhet Kryesia e ngushtë e LDK-së, pritet të merren vendime të rëndësishme

Ekskluzive: Të enjten mblidhet Kryesia e ngushtë e LDK-së, pritet të merren vendime të rëndësishme
20:38 | 23 Korrik 2019

Lidhja Demokratike e Kosovës pritet të mbajë mbledhje të jashtëzakonshme këtë të enjte me anëtarët e kryesisë.

Burime të “Gazeta Blic” brenda LDK-së kanë bërë të ditur se në këtë takim do të diskutohet për ecuritë në procesin zgjedhor pas vendimit për dorëheqje të Ramush Haradinajt nga posti i Kryeministrit.

Po ashtu, sipas burimeve të njëta brenda kësaj partie, temë diskutimi do të jenë edhe zgjedhjet e brenshme në LDK.

“Te enjtet pritet të mbahet një takim i rëndësishëm i Kryesisë së ngushtë, ku kanë me u sqaru kush, ku qëndron për zgjedhjen e kryetarit të ri dhe për zgjedhjet nacionale pas dorëheqjes se Hradinajt”, pohojnë burimet e njëjta.

Se LDK mund ta këtë liderin e ri para datës 3 gusht, kur edhe është caktuar mbajtja e Këshillit të Përgjithshëm, këtë e ka thënë dje edhe nënkryetari i kësaj partie Lutfi Haziri.

Bonus dhe Premium Kartela të cilat po i ofron Petrol Company, kartelat më të kërkuara nga klientët

Të tjera