Sport

EKSKLUZIVE: Pas Arbnor Mujës, edhe futbollisti tjetër i Dritës pritet të transferohet në Evropë

EKSKLUZIVE: Pas Arbnor Mujës, edhe futbollisti tjetër i Dritës pritet të transferohet në Evropë
19:11 | 05 Gusht 2022

Edhe zyrtarisht, Arbnor Muja e ka bërë hapin e madh në karrierë duke u transferuar te Royal Antwerpi, raporton FrontOnline.

Muja që shkëlqeu me Dritën në garat evropiane, arriti të siguronte kalimin te gjiganti belg.

Shuma e këtij transferimit besohet të jetë rreth 400 mijë euro.

Por, futbollisti mitrovicas mund të mos jetë i vetmi i Dritës që transferohet në Evropë këtë vit.

FrontOnline mëson ekskluzivisht se edhe Muharrem Jashari pritet të largohet nga Drita drejt futbollit evropian.

Siç mëson portali, mesfushori do të transferohet në kampionatin e Holandës.

Sa i përket klubit, FrontOnline do t’ju njoftojë me kohë.

Ndryshe, Jashari ka qenë ndër futbollistët kryesorë të Dritës në edicionin e kaluar.

Te Drita, ai u transferua vitin e kaluar nga Trepça ’89./FrontOnline/

Kredi me afat rekord të shqyrtimit dhe aprovimit

Të tjera