Kronika

Ekskluzive/Kjo është kompania që i transportonte 2.2 tonë drogë në Kosovë (Emri)

Ekskluzive/Kjo është kompania që i transportonte 2.2 tonë drogë në Kosovë (Emri)
14:13 | 17 Maj 2021

Policia e Kosovës ka sektuestruar 2.2 tonë kokainë.

Mësohet se para 15 ditësh sasia e madhe ka ardhur në Durrës dhe ka qenë në vëzhgim nga policia.

Kamioni i kuq me targë 01 263 OD ka qenë më banane, siç thonë burimet e Top Chanel dhe ka qenë në vëzhgim nga policia shqiptare prej 15 ditësh. Sasia e sekuestruar e kokainës kap vlerën e 6 miliard eurove.

LEXO edhe: Kamioni me kokainë u kap në Lipjan

Sipas burimeve të portalit “Front Online” kamioni me tabela 01 263 OD është aset i kompanisë “MC Foods” nga Lipjani.

Pronari i saj, sipas të dhënave të ARBK-së, është Izet Sheqiri.

Front Online ka provuar ta kontaktojë atë përmes telefonit, por një gjë e tillë ka qenë e pamundur.

/Front Online/

1 abonim, 3 paisje, 240 kanale shqip – NimiTV në gjithë Evropën për vetëm 99.90€ për 12 muaj

Të tjera