×
 • Lajme
 • Lajme

  Ekrem Kastrati tregon se cila është puna e parë që do të bëjë si kryetar i Malishevës

  FrontOnline
  15 Nëntor 2021

  Kandidati i Nisma Socialdemokrate, Ekrem Kastrati, ka fituar garën e balotazhit për kryetar të Malishevës.

  Kastrati ka thënë që puna e parë që do ta bëjë si kryetar, do të jetë takimi me ish kryetarin Ragip Begaj, për të folur për vazhdimësinë e projekteve të cilat janë për të mirën e qytetarëve.

  “Ne gjatë kësaj periudhe kemi pasë kohë të mjaftueshme për të shpalosur programin tonë për komunën e Malishevës, prandaj edhe ky program veç është votuar nga po të njëjtit qytetarë. Programi ngërthen në vete të gjitha sferat e jetës duke filluar nga bujqësia, sektori privat dhe publik, ndihma e të gjitha dikastereve që parashihen për një jetë më të mirë dhe cilësore të qytetarëve tanë”, u shpreh ai.

  Petrol Company sërish troket në dyert e Shtëpisë së Pleqve për Ramazan
  Nga Rubrika
  Lajme20 Korrik 2024
  A po i pastroni fëmijët tuaj më shpesh sesa duhet? Udhëzimet për t’i mbajtur fëmijët tuaj të pastër ndryshojnë shumë pasi rriten...
  Lajme20 Korrik 2024
  Sllavica Radovanoviq, kolonele në pension e Policisë së Serbisë, ka kritikuar publikisht ministrin e Punëve të Brendshme të Serbisë, Ivica Daçiq, për...
  Lajme20 Korrik 2024
  Policia e Kosovës ka bërë të ditur se sot ka intervistuar një person, i cili dyshohet se e ka ndihmuar Faton Hajrizin...
  Të tjera
  Lajme20 Korrik 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ka thënë se trupi i Faton Hajrizit, të vrarë nga policia serbe duhet të kthehet...
  Lajme20 Korrik 2024
  Agim Musliu nga instituti “Octopus” ka shkruar për atë që ka ndodhur në Serbi përgjatë këtyre tre ditëve, ku një polic serb...
  Lajme20 Korrik 2024
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka vizituar Festivalin Anibar që po mbahet në komunën e Pejës. Kurti qëndroi në Galerinë e Arteve...
  Lajme20 Korrik 2024
  Faton Hajrizi intervistën e fundit televizive e kishte dhënë para 10 muajve. Në të ai kishte rrëfyer se si ishte burgosur, e...
  Lajme20 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Islandës, Bjarni Benediktsson, ku tha se ishte pikërisht Islanda, vendi që i...
  Lajme20 Korrik 2024
  Disa nga të burgosurit shqiptarë në Greqi, kanë njoftuar se kanë filluar një grevë urie. Ata thonë se këtë po e bëjnë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.