×
 • Lajme
 • Lajme

  Ekonomisti Kadrijaj: Qeveria Kurti dështoi në zhvillimin ekonomik

  FrontOnline
  11 Korrik 2024

  Ekonomisti Mustafë Kadrijaj vlerëson se Qeveria aktuale vetëm për zhvillim ekonomik e rritje pagash nuk mund të mbahet mend, pasi sipas tij, asnjë lëvizje që tri vite nuk e ka bërë në këtë drejtim.

  “Kjo Qeveri mund të mbahet mend për çdo gjë vetëm për zhvillim dhe rritje ekonomike jo, për faktin se i shkoj mandati pa pasur asnjë investim konkret që mund ta sheh qytetari dhe opinioni në nivel të vendit”, vlerësoi Kadrijaj.

  Ekonomisti Kadrijaj tha se me pagat aktuale nuk përmbushen as nevojat esenciale.

  “Kemi fryrje të çmimit në shportën e qytetarit, në tekstil, në blerjen e banesave e në të tjerat. Me pagat sot, mundesh me blerë shumë më pak se sa që ke blerë para dy-tri viteve. Inflacioni sot është i madh dhe kjo rritje nuk i përmbushë as nevojat e qytetarit për konsum”, deklaroi ai.

  Opozita dhe ekspertët demantojnë Armend Mujën: S’ka rritje pagash, ka rritje çmimesh

  EKSKULZIVE: Art Motion dhe Klan Kosova fitojnë të drejtën televizive të Superligës, Ligës së parë si dhe Kupës së Kosovës 
  Nga Rubrika
  Lajme13 Korrik 2024
  Ragmi Mustafi nga Partia për Veprim Demokratik, njëherësh këshilltar i zëvendëskryeministrit Besnik Bislimi, ka folur për Front Online lidhur me zgjedhjet e...
  Lajme13 Korrik 2024
  Zëvendësministri i Drejtësisë, Blerim Sallahu, ka thënë se arratisjet nga burgjet ka pasur edhe në të kaluarën dhe se mund të ketë...
  Lajme13 Korrik 2024
  Drejtori i Përgjithshëm i Shërbimit Korrektues i Kosovës (ShKK), Ismail Dibrani, ka thënë se dy të arratisurit nga burgu, Faton Hajrizi dhe...
  Të tjera
  Lajme13 Korrik 2024
  Ministria e Infrastrukturës, Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor ka bërë të ditur se ka marrë masa idhur me qarkullimin e automjeteve në vend...
  Bota/Rajoni13 Korrik 2024
  Një depo nafte është përshirë nga zjarri në rajonin juglindor rus të Rostovit, pas një sulmi ukrainas me dronë mëngjesin e 13...
  Lajme13 Korrik 2024
  Kryetari aktual i Bujanocit, Nagip Arifi edhe pas mbajtës së zgjedhjeve të 3 qershorit, thotë se nuk janë mundësitë që shqiptarëve t’iu...
  Kronika13 Korrik 2024
  Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur dje në fshatin Popolan të Suharekës. I dyshuari është dërguar në mbajtje, ndërsa viktima në...
  Lajme13 Korrik 2024
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, vizitoi për ngushëllime sot familjen Dehari në fshatin Sllupçan të Kumanovës. I shoqëruar nga ministra...
  Bota/Rajoni13 Korrik 2024
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelenskyy, u takua me kryeministrin e ri britanik Keir Starmer javën e kaluar në samitin e NATO-s në Uashington,...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.