Gjuha:
×
 • Sport
 • Sport

  Ekipi prej 40 sportistëve turq kanë mbetur nën rrënojat e tërmetit

  FrontOnline
  1 muaj më parë

  Tërmeti me magnitudë 7.7 ballë me qendër në Kahramanmaraş është ndjerë në shumë qytete.

  Ndërkohë që tërmeti ka prekur edhe provincën e Malatyas, nën rrënojat e hotelit kanë mbetur gjashtë volejbollistë.

  Nga ana tjetër, mundësi turk Taha Akgül deklaroi se 30-40 mundës kanë mbetur nën rrënoja në Kahramanmaraş dhe ka bërë thirrje për ndihmë, raporton mediumi turk “Fanatik”, transmeton FrontOnline.

  Pas tërmetit me magnitudë 7.4 në Kahramanmaraş, i cili preku shumë qytete në rajonet Lindore, Juglindore, Anadollit Qendror dhe Mesdheut, mundësi Akgül bëri thirrje për ndihmë nga mediat sociale.

  Akgül tha: “Ndërtesa ku 30-40 mundësit tanë po qëndronin në klubin e mundjes në Kahramanmaraş u shkatërrua gjithashtu… Atletët tanë janë nën rrënoja. Ne presim ndihmë urgjente. Më ndihmo, Zoti im!” të përbashkëta”./FrontOnline/

  Dyfish n’plus me ArtMotion
  Nga Rubrika
  Sport21 Mars 2023
  Policia e Kosovës ka bërë të ditur se presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi,  pas intervistimit, me urdhër të...
  Sport21 Mars 2023
  Barcelona ka arritur marrëveshjes me Inigo Martinez. Transferimi do të bëhet në sezonin e verës, si transferim i lirës, kështu ka raportuar...
  Sport21 Mars 2023
  Policia e Kosovës e ka arrestuar kreun e Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi. Siç raporton Televizioni T7, nga stacioni policor...
  Të tjera
  Vip21 Mars 2023
  Olta ka qenë duke biseduar ditën e sotme ne kuzhinë se bashku me Qetsorin, teksa tema e bisedës ishte Kiara. Ndërkohë që...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Ministria e Mbrojtjes e Mbretërisë së Bashkuar (MM) thotë se Vladimir Putin “qëllimisht po përpiqet të dezinformojë” duke kritikuar publikisht vendimin e...
  Lajme21 Mars 2023
  Sot është mbajtur mbledha e radhës së Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës. Lideri i LDK’së, Lumir Abdixhiku njoftoi se në këtë...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Shqipëria e para në Evropën Juglindore për rimëkëmbjen e fluturimeve. Në këtë përfundim ka dalë “Mabrian”, ofruesi kryesor i inteligjencës për udhëtimet,...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Presidenti i Kinës Xi Jinping ka bërë thirrje për “bisedime paqeje” dhe “dialog të përgjegjshëm” mbi Ukrainën në një deklaratë të përbashkët...
  Vip21 Mars 2023
  Këngëtarja shumë e dashur Nora Istrefi e ka publikuar video projektin e saj më të ri muzikor, të titulluar “Amanet”. Kënga e...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.