Sport

Ekipi olimpik i xhudos nesër niset drejt Kosovës

Ekipi olimpik i xhudos nesër niset drejt Kosovës
00:31 | 01 Gusht 2021

Ekipi olimpik i Kosovës në xhudo nesër (e diel) do të niset nga Tokio drejt Kosovës.

Të udhëhequrit e Driton Kukës në aeroportin e Prishtinës pritet të arrijnë të hënën në ora 19:50.

Vlen të theksohet se në përgjithësi Kosova pati një prezantim me dinjitet në Japoni, duke arritur t’i fitojë dy medalje të arta nga 11 garues gjithsej.

Dhe, të dy medaljet erdhën pikërisht në sportin e xhudos, me Distria Krasniqin që triumfoi në kategorinë deri në 48 kilogramë dhe Nora Gjakova deri në 57 kilogramë.

Cilësi, gatim dhe shpërblim

Të tjera