×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Egjiptiani vret tre ushtarë izraelitë

  FrontOnline
  03 Qershor 2023

  Tre ushtarë izraelitë u vranë dhe disa u plagosën në një shkëmbim zjarri me një sulmues të armatosur pranë kufirit me Egjiptin.

  Dy ushtarë u gjetën të vdekur në një vend ushtarak pasi nuk iu përgjigjën thirrjeve herët të shtunën.

  Një ushtar i tretë izraelit dhe sulmuesi i supozuar, i identifikuar si një polic egjiptian, u vranë më vonë gjatë operacionit të kërkimit, raporton bbc.

  Ngjarja ndodhi vetëm disa orë pasi një operacion kontrabande droge u ndalua në kufi. Zëdhënësi i ushtrisë izraelite, kolonel Richard Hecht tha se droga e sekuestruar ishte me vlerë 1.6 milion shekelë (400 mijë dollarë).

  Ai tha se besohet të ketë lidhje me të shtënat e mëvonshme. Në deklaratën e ushtrisë thuhet se hetimi po zhvillohet në bashkëpunim të plotë me ushtrinë egjiptiane.

  Më vonë, ushtria izraelite dhe egjiptiane konfirmuan se sulmuesi i vrarë ishte një anëtar i forcave egjiptiane të sigurisë.

  OFERTË për Black Friday, Festën e Flamurit dhe Pikën e Re në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni03 Tetor 2023
  Dhoma e Përfaqësuesve ka votuar për ta shkarkuar nga posti i kryetarit të Kongresit amerikan, Kevin McCarthy. Rreth 216 anëtarë – përfshirë...
  Bota/Rajoni03 Tetor 2023
  Gjatë ditës së sotme, një autobus u rrëzua nga një mbikalim afër Venedikut. Autobusi raportohet se ka marrë flakë nga përplasja pranë...
  Bota/Rajoni03 Tetor 2023
  Tre persona janë vrarë si pasojë e të shtënave me armë zjarri në një qendër tregtare në qendër të kryeqytetit tajlandez, Bangkok....
  Të tjera
  Vip03 Tetor 2023
  Jennifer Lopez ka folur së fundmi për procesin e lindjes dhe se si ndikoi në vetëbesimin e saj. Ndërsa merrte pjesë në...
  Lajme03 Tetor 2023
  Sipas kontratës kolektive ndërmjet SBAShK-ut dhe MAShTI-t të nënshkruar në vitin 2017, mësimdhënësëve të Kosovës u takojnë shpërblime jubilare dhe shtesa të...
  Vip03 Tetor 2023
  Gili, këngëtarja që i ka pushtuar zemrat e publikut prej vitesh, kohë pas kohe vjen me projekte të reja muzikore. Por, nuk...
  Vip03 Tetor 2023
  Eneda Tarifa do rikthehet në ekran në rolin e moderatores. Pas një pushimi të gjatë këngëtarja e njohur do të moderojë formatin...
  Vip03 Tetor 2023
  Ish konkurrenti i Për’puthen Pano Karasani ani pse nuk është aktive në media, ai nga ky program fitoi një popullaritet të madh....
  Lajme03 Tetor 2023
  Ish-ministri i Jashtëm i Kosovës, Skënder Hyseni, tha se aksioni i Policisë së Kosovës në Basnjskë të Zveçanit ishte i suksesshëm për...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.