×
 • Lajme
 • Lajme

  Edukatoret e një çerdheje në Prishtinë e bëjnë testin serologjik, del se shumica e kanë pasur virusin

  FrontOnline
  15 Gusht 2020

  Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka treguar një rast mjaft interesant nga analizat serologjike për COVID-19 në kryeqytet.

  Ai me anë të një postimi në Facebook, ka treguar se si nga analizat serologjike në një çerdhe në Prishtinë, gati të gjitha eduktaret kanë rezultuar se e kanë pasur virusin më herët.

  “Si çerdhe, tani është e sigurt por bashkë me studimet tjera do të na ndihmojë ta kuptojmë përhapjen në Prishtinë”, ka shkruar ai.

  Postimi i plotë:

  Për shembull, analizat serologjike të një çerdheje para se të fillojnë punën ka rezultuar se gati krejt edukatoret e kanë pas virusin më herët. Si çerdhe, tani është e sigurt por bashkë me studimet tjera do të na ndihmojë ta kuptojmë përhapjen në Prishtinë.

  Atdhe Xharavina eliminohet nga Big Brother VIP Kosova
  Nga Rubrika
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Analisti Arjan Curri ka deklaruar se Prokuroria e Kosovës po dyshon se një lidhje jashtëmartesore mund të ketë qenë një ndër shkaqet...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Deputetja nga radhët e partisë Guxo, Jeta Statovci, ka thënë se dhuna në familje, e sidomos ndaj gruas, është dukuri që po...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Presidenti i Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli, ka thënë se nuk ka mundur të marrë pjesë në rivarrimin e Liridona...
  Të tjera
  Vip04 Dhjetor 2023
  Gjatë spektaklit ‘Prime’ të Big Brother VIP Kosova, opinionistja Anita Haradinaj ka komentuar raportin aktual mes Santianës dhe Bucit. Ajo është zotuar...
  Vip04 Dhjetor 2023
  Opinionisiti i Big Brother VIP Kosova, Bledi Mane ka komentuar për situatën e Bucit dhe Santianës, ku ka përfshirë edhe banorët e...
  Vip04 Dhjetor 2023
  Pas marrjes së letrës nga i dashuri i Santianës, Bucit i është kërkuar të ndajë mendimin e tij rreth kësaj. Buci ka...
  Vip04 Dhjetor 2023
  Gjatë spektaklit ‘Prime’ të Big Brother VIP Kosova, është transmetuar një video material me protagonistë, dy personazhet më të komentuara këto ditë...
  Vip04 Dhjetor 2023
  Santiana sonte ka marrë një letër nga i dashuri i saj, ku përpos zhgënjimit, ai shfaqi edhe mbështetjen për të. Ai i...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Avokati i njohur Besnik Berisha, ka thënë se vrasesi armën me të cilën e ka vrarë Liridonën e kishte fshehur në sanë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.