[wp-story]

Sport

Edhe zyrtarisht Messi tani është i lirë të negociojë me çdo klub

Edhe zyrtarisht Messi tani është i lirë të negociojë me çdo klub
11:17 | 01 Janar 2021

1 janari padyshim që do të sjellë lajme të këqija për tifozët e Barcelonës, kjo pasi që lojtari i tyre më i mirë, Lionel Messi, tani mund të negociojë me ndonjë klub tjetër.

Kontrata e yllit argjentinas dotë mbaroj në verën e këtij viti dhe ai madje e ka të lejuar të kontaktoj dhe të bisedoj me ndonjë skuadër gjatë afatit kalimtar.

Messi mund të pajtohet me kushtet tani dhe të transferohet gjatë sezonit të ardhshëm, megjithatë në një intërvistë të dhënë më 27 dhjetor, ai nuk paralajmëroi ndonjë largim nga klubi, përcjell lajmi.net.

Arsyeja kryesore pse kapiteni mund të largohej janë vetëm çështjet financiare, me ç’rast Barcelona është në krizë kur vie puna në atë aspekt.

Këtë sezon klubi blaugran po ka probleme sikurse në gjetjen rezultateve pozitive por edhe probleme të ndryshme me lëndime të lojtarëve.

Petrol Company në muajin e shenjtë të Ramazanit, dhuron pako ushqimore per familjet nevojtare në qytetin e Vitisë

Të tjera