×
 • Lajme
 • Lajme

  “Edhe uzurpator edhe i dhunshëm” – Qytetarët e Podujevës protestojnë kundër Shpejtim Bulliqit

  FrontOnline
  11 Shkurt 2021

  Gjatë ditës së sotme, qytetarët e Podujevës kanë dalë në protestë para Komunës së tyre, duke kërkuar drejtësi për sulmin fizik që kryetari i kësaj komune ushtroi ndaj një qytetari, njëherësh edhe zyrtar komune.

  “Edhe uzurpator edhe i dhunshëm”, “Stop dhunës ndaj qytetarit”, “Populli nuk duron dhunë”, ishin disa nga thirrjet që qytetarët i bënë në këtë protestë.

  Përveç këtyre thirrjeve që i vendosen tek komuna, ata marshuan edhe nëpër qytet. Ishin vetëm këta qytetarë që dënuan dhunën e Bulliqit të ushtruar ndaj një qytetari në një institucion publik.

  Kryetari i Komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi, kishte sulmuar fizikisht një qytetar në ambulanten e qytetit, derisa qytetari e kishte denoncuar në Policinë e Kosovës, Bulliqi nuk hezitoi të dalë e ta demantojë lajmin.

  Por, pa u bërë 24 orë, Gazeta Express ka publikuar videon ekskluzive ku paraqiste qartë sulmin fizik që kryetari Bulliqi kishte bërë ndaj qytetarit.

  E që nga publikimi i videos, asnjë fjalë në lidhje me këtë veprim, nuk është thënë nga lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, e as nga ndonjë anëtar tjetër i kësaj parti, nga ku vjen edhe kryetari i Komunës së Podujevës.

  KEDS fillon pilot projektin për inspektimin e rrjetit elektrik me dron
  Nga Rubrika
  Lajme19 Korrik 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme të Japonisë, ka thënë se zhvillimi ekonomik i Kosovës, është thelbësor, dhe sipas saj që nga shpallja...
  Lajme19 Korrik 2024
  Bekë Berisha, kryetar i Komisionit për Çështjet e Sigurisë dhe Mbrojtjes thotë për “Front Online” se rasti i vrasjes së policit serb,...
  Lajme19 Korrik 2024
  Zëvendëskryeministri serb dhe Ministri i Punëve të Brendshme, Ivica Daçiq deklaroi sot se një polic është vrarë në orët e para të...
  Të tjera
  Lajme18 Korrik 2024
  Franca nuk dëshiron konfrontime të reja në veri e të cilat mund të lindin lidhur me çështjen e hapjes së urës së...
  Bota/Rajoni18 Korrik 2024
  Ish-ambasadorin amerikan Gjermani dhe ish- i dërguar i SHBA-së për Ballkanin, Richard Grenell, ka një shans të mirë për t'u bërë Sekretar...
  Lifestyle18 Korrik 2024
  Pirja e kafesë është një ritual i përditshëm për shumicën e njerëzve. Megjithatë, ekzistojnë dy arsye pse duhet të bëni kujdes kur...
  Bota/Rajoni18 Korrik 2024
  Kai Trump, mbesa adoleshente e ish-presidentit të SHBA-së, Donald Trump, bëri një paraqitje të papritur në Konventën Kombëtare Republikane më 17 korrik,...
  Lajme18 Korrik 2024
  Aviacioni i SHBA-së nga Komanda Rajonale në Lindje e Forcave Kosovare të udhëhequr nga NATO ka ndihmuar sot Departamentin e Zjarrfikësve të...
  Bota/Rajoni18 Korrik 2024
  Ish-presidenti amerikan, Barack Obama, privatisht ka shprehur shqetësime te demokratët lidhur me kandidaturën e presidentit Joe Biden, dhe Nancy Pelosi privatisht e...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.