Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Edhe një vdekje nga COVID-19 në Kosovë

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, ka njoftuar se ka ndërruar jetë edhe një person nga Gjilani i infektuar me COVID-19.

  Gjilani është ndër komunat më të goditura në Kosovë me 18 vdekje deri tani.

  “#Dita145 me lajme të këqija. Fatkeqësisht edhe një gjilanas ka ndërruar jetë nga #COVID19 brenda 24 orëve. Ngushëllimet më të sinqerta familjes. Gjendja e përgjithshme e përballjes me pandeminë në Gjilan është kjo: 540 të infektuar në total, 338 të shëruar, raste aktive janë 184, të hospitalizuar 40 dhe 18 të vdekur. Ndërsa, mostra në pritje janë 38. Apeloj që t’i respektoni masat mbrojtëse sepse virusi nuk pyet çka e kush je. Të rrëzon përtoke e të merr me vete nëse nuk ruhesh!”.

  Punimet në rrjet, KEDS njofton për ndërprerjen e energjisë-elektrike
  Nga Rubrika
  Lajme24 Mars 2023
  Sektori i Hetimeve të Stacionit policor Prizren është duke zhvilluar hetime lidhur me veprën penale “Ngacmim” që ka ndodhur më datë 28/02/2023...
  Lajme24 Mars 2023
  Kryeministri Edi Rama ndodhet në Britaninë e Madhe prej dy ditësh. Në një komunikim në auditorin e Institutin Mbretëror të Marrëdhënieve Ndërkombëtare,...
  Lajme24 Mars 2023
  Policia ka bërë të ditur se kanë arrestuar një burrë në Gjilan dhe i njëjti ishte në kërkim. Sipas njoftimit të policisë...
  Të tjera
  Lajme24 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës,  Albin Kurti, sot feston ditëlindjen e 48. Kurti ka lindur më 24 mars 1975 në Prishtinë. Kurti është kryeministri...
  Lajme24 Mars 2023
  Një person me lëndime në kokë dhe këmbë është paraqitur në stacionin policor Leposaviq dhe ka deklaruar se është sulmuar fizikisht dhe...
  Lajme24 Mars 2023
  Mjeku në Klinikën e Urologjisë, Liridon Selmani, ka reaguar pasi që ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, të enjten e vizitoi këtë Klinikë...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Një hotel shtatëkatësh në Stamboll është përfshirë nga flakët mëngjësin e sotëm, duke shkaktuar dy viktima dhe dy të lënduar. Zjarri në...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Një ngjarje e rëndë ka tronditur SHBA-në, ku një 30-vjeçar është goditur me thikë në një autobus në Las Vegas. Në video,...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.