Lajme

Edhe nesër ftohtë në Kosovë, temperaturat -8 gradë

Edhe nesër ftohtë në Kosovë, temperaturat -8 gradë
23:49 | 22 Janar 2022

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër në vendin tonë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Sipas IHMK-së, vranësirat vende-vende mund të sjellin fjolla të dobëta bore.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -8 deri -6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet -2deri -1 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes”.

Cilësi, gatim dhe shpërblim

Të tjera