Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Edhe Kreu i kishës ortodokse serbe në gjendje të rëndë pas infektimit me COVID

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Gjendja e patriarkut serb, Irinej, është përkeqësuar, pas infektimit nga Covid 19, njofton Kisha Ortodoske Serbe.

  Sipas deklaratës nga Kisha Ortodokse Serbe, publiku do të informohet për gjendjen e patriarkut në kohën të përshtatshme, transmeton Gazeta Express.

  “Këshilli i përhershëm i mjekëve, në prani të mjekëve nga Federata Ruse, po monitoron gjendjen e përgjithshme dhe klinike të Shenjtërisë së Tij Patriarkun e Serbisë z. Irinej. Publiku do të vazhdojë të informohet për gjendjen e tij shëndetësore”, u tha në njoftimin Kisha Ortodokse Serbe.

  Patriarku Irinej është duke marrë trajtim mjekësorë prej 5 nëntorit.

  Ndryshe, në fund të tetorit, nga virusi Covid 19 vdiq kreut i Kishës Ortodokse Serbe në Malin e Zi, patriarku Amfilohije.

  Besimtarë dhe pjesëtarë të Kishës Ortodokse Serbe, gjatë homazheve të Amfilohije, i kishin puthur dorën kufomës. Ky ritual u kritikua për shkak të rrezikut nga përhapja e virusit.

  Getinjo kërkon të largohet nga shtëpia e Big Brother VIP Kosova
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni23 Mars 2023
  Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka sulmuar kundërshtarin e tij kryesor politik në zgjedhjet e ardhshme, Kemal Kilicdaroglu, për takimin me opozitën...
  Bota/Rajoni23 Mars 2023
  Një urdhër-arresti është lëshuar kundër Vladimir Putin nga Gjykata Ndërkombëtare Penale (ICC), që do të thotë se presidenti rus do të arrestohet...
  Bota/Rajoni23 Mars 2023
  Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në një shkollë të mesme të qytetit të Rovigos në Itali, ku për pasojë dy nxënës...
  Të tjera
  Vip23 Mars 2023
  Prezantuesja e njohur shqiptare, Bora Zemani është një prej figurave më të dashura në ekran. Ajo krahas një karriere të suksesshme në...
  Lajme23 Mars 2023
  Projekti për instalimin e matësve të nxehtësisë, valvulave termostatike dhe termokokave do të vazhdojë nga e hëna më 27 mars. Sipas njoftimit...
  Vip23 Mars 2023
  Fituesi i Big Brother në Kanada, Kevin Jacobs, ditë më parë një mbështetje për Luiz Ejllin në “Big Brother VIP Albania”. Kjo pasi...
  Vip23 Mars 2023
  Sot ka filluar muaji i shenjtë i Ramazanit. Urime të shumta lidhur me agjërim sa më të lehtë. Një veprim surprizues e...
  Lajme23 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka marrë një telefonatë nga Derek Chollet, këshilltari special i sekretatit amerikan Antony Blinken. Siç ka shkruar...
  Lajme23 Mars 2023
  Deputeti i PDK-së, Enver Hoxhaj tha se marrëveshja e fundit mes Kosovës dhe Serbisë në Ohër është “marrëveshja më e keqe” që...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.