×
 • Lajme
 • Lajme

  Edhe Hekuran Murati reagon ndaj deklaratave të Lutfi Hazirit

  FrontOnline
  03 Nëntor 2019

  Kandidati për deputet nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Hekuran Murati, i ka reaguar deklaratave të fundit të nënkryetarit të parë të LDK’së, Lutfi Haziri.

  Gjithçka dukej se po shkonte mirë në bisedimet mes dy subjekteve më të votuara në zgjedhjet e 6 tetorit. Grupet punuese të LDK’së dhe VV’së takohen çdo tre ditë dhe duket se përafrimi i programit qeverisës është shumë afër.

  Por megjithatë, disa deklarata të Lutfi Hazirit mbrëmë duket se kanë ndikuar në një ftohje të vogël të raporteve mes zyrtarëve të VV’së dhe Hazirit.

  Haziri kishte se emri i kryeministrit kalon nëpër zyret e LDK’së, në një postim në Facebook. Pastaj kishte polemizuar me një komentues duke thënë se janë të gatshëm të shkojnë përsëri në zgjedhje.

  Ndaj këtyre deklaratave ka pasur reagime të shumta nga zyrtarë të VV’së, dhe tani ka reaguar edhe eksperti i ekonomisë nga Hekuran Murati.

  “Deklarata të stilit “që s’e shutoj une penallin, e marr topin e shkoj në shpi”, nuk i bëjnë nder një partie që pretendon të jetë institucionaliste e shtetformuese”, ka thënë Murati.

  “Shumë punë na pret, e kohë për të humbur nuk kemi. Qytetarët na votuan që të punojmë dhe ta kthejmë shpresën. Andaj edhe duhet të sillemi siç na takon”, ka shtuar ai duke i kujtuar Hazirit se VV ka fituar zgjedhjet dhe se Albin Kurti pritet të jetë mandatari për kryeministër nga një koalicion i mundshëm LDK-VV, kështu që ai bën thirrje të mos humbet më shumë kohë. /Front Online/

  https://www.facebook.com/HekuranMurati/posts/10157746849820522

  Punimet në rrjet, KEDS njofton për ndërprerjen e energjisë-elektrike
  Nga Rubrika
  Kronika30 Nëntor 2023
  Njëri nga grabitësit e argjendarisë në Suharekë është arratisur pas shkëmbimit të zjarrit mes grupit të grabitësve me Policinë e Kosovës të...
  Lajme30 Nëntor 2023
  Deputeti i PDK-së, Ardian Kastrati, nga foltorja e kuvendit ka shprehur kritikën për rastin e shumëpërfolur të ditëve të fundit, pagesën e...
  Lajme30 Nëntor 2023
  Një sërë zyrtarësh janë larguar nga një seancë e takimit të ministrave të OSBE-së ndërsa ministri i jashtëm rus Sergei Lavrov nisi...
  Të tjera
  Lifestyle30 Nëntor 2023
  Inteligjenca Artificiale mund të aplikohet për të diagnostikuar më herët autizmin. Aktualisht është kryer një punë kërkimore në këtë fushë dhe ka...
  Lajme30 Nëntor 2023
  Prokurori Besart Mustafa ka kërkuar dënimin e ish-ministrit të Jashtëm të Kosovës, Skender Hyseni, i cili po akuzohet për mosraportim të pasurisë,...
  Lajme30 Nëntor 2023
  Deputetë të Kuvendit të Kosovës po qëndrojnë për vizitë zyrtare në Kroaci. Ata sot kanë vizituar Ambasadën e Kosovës në këtë shtet...
  Ekonomi30 Nëntor 2023
  Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Ferat Shala, ka mbajtur konferencë për medie pas konstituimit të Komisionit Hetimor për rezervat shtetërore....
  Lajme30 Nëntor 2023
  -Në Gjykatën Themelore në Prishtinë është mbajtur shqyrtimi gjyqësorë në të cilin gjatë dhënies së dëshmisë e dëmtuara Valdete Idrizaj tha se...
  Lajme30 Nëntor 2023
  Blerim Vela ka dhënë dorëheqje nga pozita e shefit të stafit të kabinetit të presidentes së Republikës së Kosovës, Vjosa osmani. Lajmin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.