Gjuha:
×
 • Sport
 • Sport

  Edhe gjashtë federata të sportit të licencuara nga MKRS

  FrontOnline
  2 muaj më parë

  Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka njoftuar se edhe gjashtë federate sportive janë licencuar, përcjell FrontOnline.

  Zëvendësministrja e Sportit, Daulina Osmani, priti sot në takim udhëheqësit e 6 federatave sportive.

  Pas rekomandimit pozitiv të Komisionit për licencim në kuadër të Ministrisë së Sportit, i janë dorëzuar zyrtarisht licencat për ushtrimin e veprimtarisë Federatës Skitare, Federatës së Tenisit, Federatës së Boksit, Federatës së Shenjëtarisë, Federatës së Autosportit dhe Federatës Muaythai.

  NJOFTIMI I PLOTË:

  Edhe 6 federata të sportit të licensuara nga MKRS

  Zëvendësministrja e Sportit, Daulina Osmani, priti sot në takim udhëheqësit e 6 federatave sportive.

  Pas rekomandimit pozitiv të Komisionit për licencim në kuadër të Ministrisë së Sportit, i janë dorëzuar zyrtarisht licencat për ushtrimin e veprimtarisë Federatës Skitare, Federatës së Tenisit, Federatës së Boksit, Federatës së Shenjëtarisë, Federatës së Autosportit dhe Federatës Muaythai.

  Përgëzime dhe suksese për të gjitha federatat në veprimtarinë e tyre./FrontOnline/

  Prince Caffe pjesëmarrës në panairin DUBAI EXPO 2021
  Nga Rubrika
  Sport30 Mars 2023
  Lajmet nuk janë aspak të mira për Pep Guardiolën në prag të Manchester City-Liverpool. Dueli i zjarrtë do të zhvillohet të shtunën...
  Sport30 Mars 2023
  Trajneri i Xhudos, Driton Kuka ka numëruar arritjet e garuesve të tij në xhudo. Kuka me anë të një postimi në Facebook,...
  Sport30 Mars 2023
  Sipas mediave, Lionel Messi pret vetëm Barcelonën që të bëjë një lëvizje në këtë merkato verore. Kontrata e argjentinasit me PSG, skadon...
  Të tjera
  Lajme31 Mars 2023
  Bordi i Zyrës së Rregullatorit për Energji ka miratuar dje tarifat e reja të energjisë elektrike, që do të jenë më të...
  Lajme31 Mars 2023
  Lidhja Demokratike e Kosovës do të mbajë sot konferencë për media. Sipas njoftimit zyrtar nga kjo parti, konferenca nis në orën 12:30...
  Lajme31 Mars 2023
  11:00Lëvizja FOL prezanton gjetjet nga monitorimi i publikimit të vendimeve nga gjykatat e Kosovës për vitin 2022. Me këtë rast do të...
  Lajme31 Mars 2023
  Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se të premten do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. IHK...
  Lajme30 Mars 2023
  Bashkësia Islame e Kosovës ka njoftuar se e përkrah marshin për drejtësi të thirrur nga platforma “Liria Ka Emër”, në mbështetje të...
  Bota/Rajoni30 Mars 2023
  Turqia ka miratuar më në fund kërkesën e Finlandës për t’u bashkuar me NATO-n, duke i dhënë fund vonesave disamujore duke vazhduar...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.