Gjuha:
×
 • Vip
 • Vip

  E vërteta e ‘sherrit’ të Luiz Ejllit me Adi Krastën në prapaskenë, Agim Doçi zbulon sekretet

  FrontOnline
  25 Mars 2023

  Vitin 2017, Luiz Ejlli dhe Rezarta Smaja morën pjesë në Festival me këngën ‘Ra një yll’ me tekst nga Agim Doçi. Ajo që u vu re është se moderatori Adi Krasta nuk e përmendi emrin e Luizit në prezantimin e këngës, por vetëm të Rezartës.

  Agim Doçi së fundmi ka qenë i ftuar në emisionin ‘Glamour Zone’ në Ora News ku u dha përgjigje shumë pyetjeve që kanë të bëjnë me një nga temat më të diskutuara.

  Pasi u bë pjesë në Big Brother VIP, Luizi ia rikujtoi këtë incident publikut duke thënë se ai dhe Adi kanë patur mosmarrëveshje që nga ‘Ethet e së premtes’, një kompeticion që Luizi e fitoi në moshën 18-vjeçare.

  Luizi tha se ata nuk i dhanë lekët e shpërblimit për fituesin. I pyetur së fundmi mbi këtë temë, Agim Doçi dha shumë përgjigje.

  Ester Bylyku: Duke qenë pjesë e asaj kënge dhe e njeh mirë Festivalin. Çfarë ndodhi në prapaskenë me Luizin dhe Adin? Sa korrekte është mospërmendja e emrit të një këngëtari përpara performancës?

  Agim Doçi: Do t`iu them mendimin tim të sinqertë, se fillojnë dhe më lëvrijnë tani disa arterie dhe damarë gjaku. Nuk mund të hedh baltë mbi Adi Krastën, nëqoftëse ai ka pasur kontradita me Luiz Ejllin që është djalë i rritur mes kulturës në Shkodër, është shquar dhe kur punoi si diplomat në Francës. Nëse ka përmendur vetëm Rezartën, Luizi është absolutisht fitues i Big Brother, është djalë inteligjent. Nuk më emocionon Olta dhe këta të tjerët, hiç fare, se i njoh personalisht. E di kush është në stolin “PO” dhe në karrigen “JO”.

  Festo Bajramin me ofertën All Inclusive të Sharr Travel
  Nga Rubrika
  Vip29 Maj 2023
  Dy aktoret e njohura shqiptare, Adriana Matoshi, njëherish deputete e Kuvendit dhe Arjola Demiri, janë shoqe shumë të mira me njëra-tjetrën. Përveç...
  Vip29 Maj 2023
  Afrona Dika po shijon pushimet me të dashurin e ri, ku edhe për herë të parë ndau një fotografi me të dashurin...
  Vip29 Maj 2023
  Fituesi i ‘Big Brother VIP’ Luiz Ejlli është personazhi i momentit në showbizit shqiptar. Rrjetet sociale të këngëtarit numërojnë me qindra mijëra...
  Të tjera
  Lajme29 Maj 2023
  Për të martën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ku kryesisht gjatë orëve të pasditës dhe mbrëmjes, pritet të ketë...
  Lajme29 Maj 2023
  Pas përleshjeve në veri mes protestuesve serbë dhe forcave të KFOR-it, nën arrest po mbahen të paktën tre persona. Përmes burime nga...
  Lajme29 Maj 2023
  Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill, ka thënë se dialogu është e vetmja rrugë për të ecur përpara, duke i bërë thirrje...
  Lajme29 Maj 2023
  Ish-presidenti Fatmir Sejdiu ka thënë se shihet qartë që protestat në veri janë të dhunshme dhe të udhëhequra nga bandat e njohura...
  Lajme29 Maj 2023
  Ministria e Punëve të Jashtme e Austrisë i ka dënuar fuqishëm sulmet e dhunshme ndaj ushtarëve të KFOR-it, pjesëtarëve të EULEX-it dhe...
  Lajme29 Maj 2023
  Shefja e UNMIK-ut, Caroline Ziadeh, ka thënë se është e alarmuar nga dhuna në veri të Kosovës dhe veprimet e mëparshme gjatë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.