Sport

E shtune e “rezervuar” me super-ndeshje në ligat kryesore evropiane

E shtune e “rezervuar” me super-ndeshje në ligat kryesore evropiane
09:14 | 01 Tetor 2022

Përpos elitës së futbollit kosovar, dita e sotme do të jetë e pasur me spektakël futbolli edhe në Evropë.

Premierliga, Liga 1, Bundesliga, Serie A dhe La Liga sjellin sot disa super-sfida, shkruan FrontOnline.

Në Premierligë sot do të luhen shtatë ndeshje, derisa vëmendjen e ka derbi Arsenal – Tottenham.

Poashtu, kampionati anglez sjell edhe ndeshjet Crystal Palace – Chelsea dhe Liverpool – Brighton.

Në Ligën 1 luhen dy ndeshje, teksa në Bundesligë gjashtë sosh.

Serie A italiane sjell tri ndeshje interesante siç janë Napoli – Torino, Inter – Roma dhe Empoli – Milan.

Dhe për fund, në La Ligën spanjolle luhen katër ndeshje, ku vëmendja është te Mallorca – Barcelona dhe Sevilla – Atletico Madrid./FrontOnline/

Comodita nis 35 kontejnerë me dyshekë për në SHBA

Të tjera