[wp-story]

Bota/Rajoni

E pabesueshme! Peshkatari përdor pelikanin për të kapur peshq të mëdhenj

E pabesueshme! Peshkatari përdor pelikanin për të kapur peshq të mëdhenj
22:23 | 17 Dhjetor 2019

Një peshkatar kinez me një lidhje të fortë me pelikanët përdor këto zogj për të kapur peshq të mëdhenj në një ritual qindra vjeçar që është traditë e jugut të Kinës.

Fotografja Julia Wimmerlin ka kapur këto momente spektakolare me aparatin e saj, në Lumin Li, në Guilin.

“Të shikoja procesin e peshkimit dhe vendin fantastik ku dilte për të peshkuar i moshuari kinez, ishte mbresëlënëse”, tha fotografja.“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera