×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  E morën peng një anglez që grabiti shtëpinë e barit, 40 vjet burg tetë shqiptarëve

  FrontOnline
  13 Nëntor 2021

  Një bandë kriminale shqiptare është dënuar në total me 40 vite burg për rrëmbimin e një burri, i cili hyri në fabrikën e kanabisit në Southampton të Anglisë.

  Ata ishin të armatosur, ndërsa personi është rrahur në mënyrë brutale nga shqiptarët.

  Sipas gjykatës, në atë moment një nga të pandehurit, me nofkën “kopshtari i kanabisit”, dëgjoi zhurma dhe thirri të tjerët.

  Më pas ata e futën në makinë dhe e mbajtën peng për 30 minuta dhe më pas e liruan.

  Policia më vonë gjeti rreth 96 bimë kanabisi me vlerë 40,000 paund.

  Para gjykatës së Southampton Crown u paraqitën Armando Topalli, 28 vjeç, nga Thornycroft Road, Southampton; Lavdrim Ismaili, 28 vjeç nga London Road, Southampton; Brixado Halilaj, 21 vjeç, nga Portland Street, Southampton; Arben Lleshi, 31 vjeç, nga Portland Street, Southampton; Aranit Topalli, 28 vjeç, nga St Andrews Road, Southampton; Zef Gjoka, 29 vjeç, nga Nightingale Road, Southampton; Edison Hoxha, 26 vjeç, më parë nga Romsey Road, Southampton dhe Spartak Demiraj, 31 vjeç nga Britannia Road, Westcliff-on-Sea.

  Të gjithë janë të akuzuar për rrëmbim veç Hoxhës, i cili akuzohet edhe për prodhim droge. /TCh/

  The Victor vjen me këngë të re “Got U”
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni20 Korrik 2024
  Policia spanjolle ka thënë të shtunën se ka arrestuar tre hakerë prorusë, të dyshuar për kryerje të sulmeve kibernetike me qëllime terroriste,...
  Bota/Rajoni20 Korrik 2024
  Politikania ukrainase e ekstremit të djathtë dhe ish-deputetja, Irina Farion vdiq në spital nga plagët e marra në atentat pasi një sulmues...
  Bota/Rajoni20 Korrik 2024
  Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) është duke bërë thirrje për luftë kundër HIV-it dhe stigmës rreth tij, pak para një konference ndërkombëtare...
  Të tjera
  Lajme20 Korrik 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ka thënë se trupi i Faton Hajrizit, të vrarë nga policia serbe duhet të kthehet...
  Lajme20 Korrik 2024
  Agim Musliu nga instituti “Octopus” ka shkruar për atë që ka ndodhur në Serbi përgjatë këtyre tre ditëve, ku një polic serb...
  Lajme20 Korrik 2024
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka vizituar Festivalin Anibar që po mbahet në komunën e Pejës. Kurti qëndroi në Galerinë e Arteve...
  Lajme20 Korrik 2024
  Faton Hajrizi intervistën e fundit televizive e kishte dhënë para 10 muajve. Në të ai kishte rrëfyer se si ishte burgosur, e...
  Lajme20 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Islandës, Bjarni Benediktsson, ku tha se ishte pikërisht Islanda, vendi që i...
  Lajme20 Korrik 2024
  Disa nga të burgosurit shqiptarë në Greqi, kanë njoftuar se kanë filluar një grevë urie. Ata thonë se këtë po e bëjnë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.