×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  E mbyllur prej 3 muajsh, kulla Eiffel rihapet javën e ardhshme për vizitorët

  FrontOnline
  20 Qershor 2020

  Kulla Eiffel në Paris do të rihapet për vizitorët javën e ardhshme.

  Atraksioni turistik ka qenë mbyllur për tre muaj për shkak të pandemisë së koronavirusit. Ndërsa, mediat vendase raportojnë se kjo mbyllja më e gjata që nga Lufta e Dytë Botërore.

  Vizitorët do të jenë në gjendje të vizitojnë kullën me disa kufizime duke filluar nga 25 qershori.

  Të gjithë vizitorëve mbi moshën 11 vjeç do t’ju kërkohet të mbajnë një maskë për fytyrën. Ashensori do të mbetet i mbyllur, kështu që vizitorët mund të ngjiten vetëm në kullë me shkallët. Ashensorët pritet të rihapen në korrik.

  Getinjo kërkon të largohet nga shtëpia e Big Brother VIP Kosova
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Separatistët armenë të Nagorno-Karabakut, të cilët dorëzuan armët pas operacionit të forcave azere në enklavë, dorëzuan gjashtë automjete të blinduara dhe më...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Kreu i ushtrisë sudane deklaroi se është i gatshëm të bisedojë me komandantin e forcave rebele, me të cilin po lufton për...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Presidenti amerikan Joe Biden, planifikon t’i japë Ukrainës raketa të avancuara me rreze të gjata për të ndihmuar Kievin në kundërofensivë të...
  Të tjera
  Vip23 Shtator 2023
  Çifti simpatik Geti dhe Marina së fundmi ishin të ftuar në javën e modës në Milano. Ata për këtë event me rëndësi...
  Lajme23 Shtator 2023
  Ministri i Bujqësisë, Faton Peci, ka vizituar fermerin Shkrui Konxheli nga Teqeja e Lipjanit, i cili është përfitues i mbështetjes financiare me...
  Kronika23 Shtator 2023
  2 mijë e 25 gjoba trafiku janë shqiptuar në 24 orët e fundit në vendin tonë. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kanë...
  Lifestyle23 Shtator 2023
  James Clear, autor i librit popullor “Personal Habits”, së fundmi ka udhëhequr një seri seminaresh që synojnë të ndihmojnë të gjithë të...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Presidenti amerikan Joe Biden, planifikon t’i japë Ukrainës raketa të avancuara me rreze të gjata për të ndihmuar Kievin në kundërofensivë të...
  Kronika23 Shtator 2023
  Është grabitur një punëtor i një poste të shpejtë në Pejë, i cili ka raportuar se i është vjedhur çanta me rreth...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.