×
 • Lajme
 • Kronika
 • Kronika

  E konfirmon Policia: Dy persona të plagosur nga arma e zjarrit në Prishtinë, arrestohen dy të dyshuar

  FrontOnline
  03 Tetor 2023

  Të shtëna me armë janë dëgjuar sonte në lagjen “Kodra e Trimave” në Prishtinë.

  Si pasojë e të shtënave janë plagosur dy persona nga arma e zjarrit.

  Lajmin për Front Online e ka bërë të ditur, zëdhënësi i Policisë për rajonin e Prishtinës, Agron Borovci.

  “Rreth orës 19:45, është raportuar për gjuajtje me armë zjarri në lagjen “Kodra e Trimave” në Prishtinë. Me të marrë informatën, policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe nga informacionet e para është  bërë e ditur se ngjarja ka ndodhur brenda një dyqani dhe për pasojë  dy persona kanë marrë plagë nga arma e zjarrit”, ka thënë ai.

  Sipas tij, të plagosurit janë dërguar në QKUK.

  “Ndërkohë që të lënduarit janë dërguar në QKUK për trajtimin e nevojshëm mjekësor, policia ka vazhduar me veprime të tjera operativo-hetimore  dhe atyre të ekzaminimit me ç’ rast ka gjetur dhe sekuestruar edhe një armë zjarri”, ka shtuar ai.

  Borovci, ka treguar se dy persona janë arrestuar nga policia nën rrethana që ndërlidhen me ngjarjen, ndërkaq vijon puna për identifikimin e personave të tjerë të implikuar në rast si dhe zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.​/Front Online

  Të shtëna me armë në Kodrën e Trimave, dyshohet për të plagosur

  Comodita në panairin M.O.W. po shijon takimet me biznese për mundësi shkëmbimi eksperiencash, rrjetëzimi dhe bashkëpunimi
  Nga Rubrika
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Të martën mbrëma vëllai i Liridona Ademajt, Leonard Ademaj, ka shkruar në Facebook duke kërkuar drejtësi të shpejtë dhe profesionale, “pa vonesa...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Shaban Murseli, babai i Naim Murselit i cili tashmë gjendet në burg për përfshirjen e tij në vrasjen e Liridona Ademajt, ka...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Dy partitë opozitare, PDK e LDK, kanë dërguar njoftime se do të mbajnë konferenca për media, nesër (e mërkurë). Dy partitë nuk...
  Të tjera
  Vip05 Dhjetor 2023
  Konkurrentja e re e Big Brother VIP Kosova, DJ Miss Rose ka zhvilluar një bisedë me Ilirianën. Mes një bisede disa minutëshe,...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Kosova është renditur pothuajse në vendet e fundit në rezultatin e testit PISA për vitin 2022. Ajo është renditur në vendin e...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Presidentja Vjosa Osmani ka takuar Mbretin dhe Mbretreshën e Lesotos në Dubai në kuadër të Konferencës së Kombeve të Bashkuara për Ndryshimet...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla Schwarz ka pritur në takim delegacionin nga Asambleja Parlamentare e Këshillit...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Me 29 nentor ishte paraparë që të përfundonte konkursi për kryeshef ekzekutivë të ndërrmarjes “Trepca”, por i njëjti nga menaxhmenti është shtyer...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Komandanti i KFOR-it, Ozkan Utulas, tha se trupat e NATO-s kanë marrë masa të nevojshme për t’iu përgjigjur çdo lloje dhune të...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.